Kam za kulturou a zábavou v červnu?

0
1239

Pohádkoland 2017 18.června

Lidový dům Karlovy Vary

Jen málokdo by neznal Šmouly! Populární modré postavičky miluje celý svět a vy je společně s dětmi můžete vidět v neděli 18. června v Lidovém domě v Karlových Varech v rámci akce s krásným názvem Pohádkoland. Nová show je nabitá vtipem, energií, nechybí světelné efekty, dech beroucí taneční vystoupení i známé šmoulí hity. Přijďte si zazpívat, přijďte se pobavit – bude to stát za to!

Svatojánský bál princezen, rytířů a princů 18. června

Chvalský zámek, Horní Počernice

Nenechte si ujít velkolepou událost a přijměte pozvání na pohádkový bál, kam smí všechny princezny, rytíři i princové! Bál se koná v neděli 18. června na Chvalském zámku v Horních Počernicích a to od 15:00 hodin odpoledne. Těšit se můžete na setkání s Popelkou, Šípkovou Růženkou, Koloběžkou První, Zlatovláskou, Meluzínkou a spoustou dalších známých princezen, princů a rytířů.

 

Noční obloha 8K

Od 5. června do 6. Srpna

Planetárium Praha, Praha 7

Pozorovat hvězdy je něco tak úžasného, že tomu neodolají nejen děti, ale i dospělí. I vy se můžete o jejich kouzlu přesvědčit na vlastní kůži v planetáriu Praha, kde od 5. června do 6. srpna probíhá akce s názvem Noční obloha 8K. Součástí je digitální systém SkySkan Definiti 8K, díky kterému se seznámíte s nejzajímavějšími souhvězdími severní i jižní polokoule. Bude to podívaná, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít!

NZM v Čáslavi: Klukovský sen

Od 1. dubna do 29. října

NZM Čáslav

 Již podruhé můžete navštívit výstavu s názvem Klukovský sen, která se koná v Čáslavi a je zaměřena na hračky, se kterými si hrála generace dnešních čtyřicátníků a padesátníků. Na výstavě se sešly hračky z Číny, Japonska i Hongkongu, rozhodně si tak tuto akci nenechte ujít – je se na co dívat! Národní zemědělské muzeum v Čáslavi tak otevírá dveře pro všechny nadšence, kteří si chtějí zavzpomínat a třeba svým dětem ukázat, s jakými hračkami si v dětství hrávali.