Kam vyrazit s rodinou v květnu? Máme pro vás tipy!

0
890

Život v korunách stromů

Komentované prohlídky expozice NS Beskydské nebe

Od 1. dubna do 31. října

Chcete-li se společně s dětmi vydat po stopách života v korunách stromů, můžete využít komentované prohlídky vzdušného chodníku na naučné stezce Beskydské nebe. Společně s vyškolenými průvodci a speciálně připravenými pracovními listy se tak vydáte za poznáním, na kterém se určitě dozvíte plno nových informací.

 

Svět našimi smysly

Od 10. května do 27. června

Městské kulturní středisko – Výstavní síň Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm 

Chodíte rádi na výstavy? Chcete se dozvědět zase něco nového? Poznat doposud nepoznané? V tom případě se vydejte na interaktivní výstavu zaměřenou na fungování našich základních smyslů! Možná sice víte, že je těchto smyslů celkem 5 (zrak, čich, hmat, sluch a chuť), ale třeba vás nikdy nenapadlo, abyste se zamysleli nad tím, jak tyhle smysly vlastně fungují. A teď máte ideální příležitost!

 

Slavnostní otevření Pohádkového muzea

Od 17. května do 18. května

Duchcov

Věděli jste, že se nedaleko lázeňského města Teplice v městečku Duchcov usadily pohádkové bytosti? Pojďte se podívat, jak se jim tu žije! Čeká zde na vás hastrman, vodníci a spousta dalších pohádkových bytostí, které se nemohou dočkat, až je v novém bydlišti navštívíte!

Běh Stezkou korunami stromů

20. května

Krkonoše

Stezka korunami stromů v Krkonoších je velice oblíbeným cílem, který se dne 20. května stane ještě oblíbenějším! Právě v tento den se zde můžete zúčastnit prvního ročníku Běhu stezkou, na které vás doprovodí přátelský maskot – Veverčák Emil!

 

Štístko a Poupěnka

20. května od 10:00 do 11:00 h

KC Zahrada, Praha 11 

Mají vaše děti rády písničky od Štístka a Poupěnky? V tom případě jim umožněte vidět se s touto populární dvojící naživo! Oba dva totiž budou 20. května v KC zahradě, kde dětem předvedou parádní představení plné písniček i legrace.