Kam vyrazit s rodinou v druhé půlce prázdnin? Co třeba kukuřičné bludiště?

0
1179

Indiánská vesnička Rosehill

Od 1. července do 30. srpna

Janov – Hájenky

 

Jaké to asi bylo žít v době indiánů? To teď můžete společně s dětmi poznat na vlastní kůži v indiánské vesničce Rosehill na Děčínsku! Až do konce prázdnin tu na vás čekají dobově zařízená týpí, zbraně indiánů, hračky jejich dětí i typické oblečení. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet střelbu z luku, házet oštěpem nebo tomahavkem. Každou prázdninovou sobotu se navíc koná show doplněná o indiánské tance, písně a divadlo. Přijeďte si vyrobit lapač snů, čelenku nebo kožený náramek!

Zámecká kovárna v Českém Krumlově

Od 1. července do 31. srpna

Zámek 65 Český Krumlov

 

Na I. zámeckém nádvoří můžete po celé léto navštívit zámeckou kovárnu, ve které si přiblížíte staré doby a především na vlastní kůži poznáte, jak těžké bylo ovládat tohle řemeslo. Objekt kovárny je původní a to z roku 1654. Navštívit můžete i denní světničku, ve které se podíváte na to, jak kovář odpočíval, když zrovna neměl co na práci. Pod dozorem zkušeného mistra kováře si můžete vyzkoušet vyrobit vlastnoruční výrobek s pomocí kladiva.

Výstava Kdo si hraje, nezlobí

Od 1. srpna do 17. září

Zámek Slavkov

 

Od 1. srpna je pro vás otevřena galerie v přízemí zámku Slavkov interaktivní výstava s názvem Kdo si hraje, nezlobí. Stavebnice milují všechny děti a dospělí se rádi vrátí do dob svého dětství, kdy si se stavebnicí mohli hrát. Na výstavě na vás čekají ty nejznámější stavebnice, na které se můžete jak dívat, tak si s nimi i pohrát a něco si z nich postavit. O to větší to bude zábava, která chytne jak malé, tak i velké! Můžete se těšit na několik tisíc dílů stavebnic Disco, Blok, Mosaic, Seko nebo Seva.

Kukuřičné bludiště

Od 1. července do 30. srpna

Roseč u Jindřichova Hradce

 

Kukuřičné bludiště o rozloze jednoho hektaru můžete do konce letošních prázdnin navštívit v Roseči u Jindřichova Hradce. Troufnete si projít originálním bludištěm? Čekají zde na vás soutěže a odměny za vyřešené úkoly, do kterých se můžete pustit společně s dětmi. V areálu si navíc můžete zahrát i fotbal, badminton a děti mohou vyzkoušet lezení na slámové pyramidě. O zábavu pro malé i velké je tady postaráno!