Kam si vyrazit v lednu na výlet?

0
1102

Ledové sochy na Pustevnách 2018

Od 6. ledna  do 21. ledna 2018

Pustevny, Trojanovice 447

 Stejně jako v loňském roce můžete i v tom letošním navštívit populární ledovou výstavu konající sena Pustevnách v Trojanovicích. Ledové sochy tu na vás čekají od 6. ledna a podívat se na ně můžete až do neděle 21. ledna 2018. Unikátní ledový festival nadchne jak malé, tak i velké takže můžete přijet s celou rodinou. Na festival se sjedou nejzkušenější řezbáři z České i Slovenské republiky, takže je určitě na co se těšit.

 

Indiáni v Náprstkově muzeu

Od 8. prosince 2017 do 1. září 2018

Národní muzeum – Náprstkovo muzeum, Praha 1

 Máte rádi indiáni? V tom případě jeďte společně s dětmi do Náprstkova muzea v Praze 1, kde na vás čeká výstava Indiáni. Díky ní se budete moci blíže seznámit s původními obyvateli Severní a Jižní Ameriky a seznámíte se i s jejich minulými či současnými tradicemi. Dobrodružná cesta dokáže nadchnout jak malé návštěvníky, tak i jejich rodiče. Pokud tedy nevíte, jak naložit s volným víkendem nebo odpolednem, tuhle výstavu byste si určitě neměli nechat ujít!

 

Krmení živočichů v Mořském světě

Od 1. ledna do 31. prosince

ZOO Mořský svět, Praha 7

 Každé úterý, středu a čtvrtek můžete společně s dětmi zavítat do Mořského světa na pražském Výstavišti, kde probíhá pravidelné krmení živočichů. Stálá expozice sladkovodních i mořských ryb a živočichů čítá více jak 360 druhů, takže se opravdu máte na co těšit. Podíváte se na murény, rejnoky i ostrorepy. Prohlédnout si můžete 25 m dlouhou korálovou jeskyni, která má zabudovaná akvária přímo do skály a ta jsou osídlena zajímavými až dech beroucími živočichy. Třešničkou na dortu je unikátní průhledná nádrž o objemu 27 000 l slané vody – a tu prostě musíte vidět!

Výstava Anděl Páně 2

Od 28. října 2017 do 31. března 2018

Kláštery Česká Krumlov

 Pohádka Anděl Páně 2 byla letošní štědrovečerní novinkou, kterou jste si možná nenechali ujít ani vy! Jestliže se vám pohádka líbila, rozhodně musíte zavítat na výstavu stejného názvu konající se v Klášterech v Českém Krumlově. Filmová výstava vás přenese do zákulisí příprav i samotného natáčení, což je určitě jak pro děti, tak i pro jejich rodiče zajímavý zážitek, který stojí za to. Uvidíte zde návrhy scénických řešení, těšit se můžete na originální kostýmy, nadchnou vás i velkoformátové fotografie a kulisy.