Kam na lyže do zahraničí?

0
1210

I když i u nás konečně trochu nasněžilo, pravdou je, že v zahraničí si za srovnatelné peníze zalyžujete mnohem lépe. Nekonečné sjezdovky té nejvyšší kvality, sníh zaručen i v době, kdy u nás už na sjezdovkách najdete maximálně louže a bláto. Hledáte tipy, kam vyrazit letos, respektive hned na začátku nového roku 2018? Pak jste tu správně.

Francie

Nechcete plánovat? Chcete vyrazit ze dne na den a nemít obavu z nedostatku kvalitního sněhu? Pak je pro vás jasnou volbou francouzské Trois Vallées, které pokrývá sníh až osm měsíců v roce. Služby na nejvyšší úrovni a to nejlepší lyžování vám z hlavy jen tak nezmizí.

Patříte k těm, kteří hledají tu nejvyšší kvalitu služeb a nevadí jim za kvalitním lyžováním vyrazit o trochu dále než těsně za hranice naší země? Pak zkuste letos Franici. Portes du Soleil je unikát mezi lyžařskými středisky, je velmi pravděpodobně největší lyžařskou zónou, která zasahuje území dvou zemí. 650 km sjezdovek propojuje Francii se Švýcarskem a snadno se pro vás stane rájem na zemi.

Švýcarsko

I Švýcarsko má rozhodně co nabídnout všem nadšencům zimních sportů a radovánek. Svatý Mořic zbohatlíky neurazí, ale i našinec zde najde, co hledá aniž by ho to nutně muselo zruinovat. Zdejší sjezdovky světové úrovně vás nadchnou. Hledáte dobrodružství a jste zkušeným lyžařem, pak letos musíte vyzkoušet Chavanette, tento prudký svah začíná na území Francie a končí právě ve Švýcarsku. Je typický svými boulemi, takže adrenalin zaručen…

Rakousko

Kousek od hranic, skvělé lyžování, proto většina Čechů vyráží právě do Rakouska. Známá střediska Zell am See a Kaprun nikdy nezklamou a lyžování zde se dá pořídit za velmi rozumné peníze. Hledejte s dostatečným předstihem, abyste si zajistili požadovaný termín (jarní prázdniny apod.)

Itálie

Itálie je také oblíbenou lyžařskou destinací našinců, i když je o něco dále než Rakousko. Lidé zde jsou pohostinní, jídlo si zamiluje každý, úroveň služeb skvělá. Kam do Itálie? Alta Valtellina, Val di Fiemme, Kanin – Sella Nevea nebo dvě propojená střediska Tonale – Ponte di Legno. Stokrát ano Itálii!