Kam na dovolenou se psem?

0
1499

Neumíte si představit dovolenou bez svého čtyřnohého miláčka? Vezměte pejska s sebou! S pejskem lze cestovat nejen po Česku, ale můžete s ním vyrazit i do zahraničí. Provozovatelé rekreačním zařízení si povšimli, že část jejich hostů tvoří pejskaři. Někteří se proto rozhodli na dříve opomíjený segment cestovního ruchu zaměřit. Plánujete-li dovolenou se psem, zohledněte jeho potřeby a zdravotní stav. Zajistíte tak, že si volné dny užijete nejen vy, ale i váš psí mazlíček.

Co by volil pes? Psí tábor!

Tábory se pořádají nejen pro děti, podobné existují také pro psy a jejich páníčky. Co od psího tábora očekávat? Sblížíte se se svým čtyřnohým miláčkem a užijete si spoustu zábavy. Jde o akce s různým zaměřením, zpravidla se věnuje pozornost výcviku poslušnosti. Tábor pro psy doporučujeme zvláště pro zvířata, která bydlí ve městě a žijí v bytě. Při táborových akcích se dostanou do přírody a seznámí se s dalšími příslušníky svého druhu. Pro pejskaře jde o příjemně strávený volný čas v tuzemsku za přijatelnou cenu. Kupříkladu výcvikový tábor v Rekreačním středisku Želivka vás vyjde pouze na 3.900,-Kč (týdenní ubytování s plnou penzí za 2.700,-Kč na osobu + 18 lekcí výcviku za 1.200,-Kč). Tábor Želivka se koná od 21.8. do 27.8. 2017 na Českomoravské vrchovině. Pokud má váš pejsek v oblibě agility, můžete se zúčastnit tábora tohoto zaměření na Fryšavě pod Žákovou horou. Termín konání je od 30.8. do 2.9. 2017.

Dovolená v tuzemsku

Poklidnou dovolenou se psem lze strávit v různých částech Česka. Nejsnazší a cenově dostupnou variantu představuje pronájem chaty či chalupy např. v jižních Čechách, v Českém ráji nebo Beskydech.

Chcete k moři? Jeďte do Itálie nebo Chorvatska.

Pokud toužíte po dovolené u moře se psem, jsou nejvhodnějšími destinacemi Itálie a Chorvatsko. V Itálii mají psi povolenou přístup třeba na neplacené pláže v okrajové části Lignana. Rovněž lze navštívit i Bibione (konkrétně v části Lido dei Pini a v Caorle). Rovněž v Chorvatsku najdete dostatek psích pláží (např. na Istrii v Poreči, Rovinji, Pule nebo Umagu).