Ať už jste milovníkem vodních sportů nebo dáváte přednost poklidné relaxaci na pláži, jistě je pro vás důležitý tělesný komfort. Kontakt s vodou s sebou vždy nese riziko prochladnutí, o které určitě nikdo nestojí.

Moderní způsob, jak udržet tělo v teple, zprostředkuje takzvané pončo. Nošením ponča před a po vodních radovánkách, se hrozícímu nachlazení snadno vyhnete. A nejen to. Pončo má totiž obrovský potenciál.

Jak takové pončo vypadá?

Když se řekne pončo, možná se Vám vybaví ostřílený pistolník z Mexika nebo starý Indián zabalený do pestrého, pleteného oděvu. Pončo určené k trávení času u vody se indiánově outfitu v něčem velmi podobá.

Navléká se otvorem přes hlavu a po jeho délce se postupně rozšiřuje. Rukávy jsou široké a volné. Může disponovat širokou kapucí a kapsami po stranách nebo klokaní kapsou vepředu.

Pončo k vodě se podobně jako osuška vyrábí z měkkého a savého materiálu, je však mnohem praktičtější. Kryje většinu těla, nebrání pohybu a drží na těle samo svojí vahou.

Ponča na vodní sporty

Existuje mnoho vodních sportů a slušivé pončo ocení každý sportovec, ať už se věnuje plavání, windsurfingu, kiteboardingu, raftingu nebo aquaaerobicu či skokům do vody. Protože se snadno obléká, je možné ho natáhnout na plavky i neopren.

Pončo pomůže udržet tělo v teple před i po sportovním výkonu. Vodáci ho rádi využijí i během plavby na lodi. Není důležité, zda sjíždí řeku na raftu či kánoi. Pončo je skvěle ochrání před chladem, větrem a zabrání slunci spálit záda mnohdy dlouhodobě vystavená žhavým slunečním paprskům anebo vodáky ochrání před deštěm, je-li vyrobeno z nepropustného materiálu.

Kdo další může využít pončo?

Děti u vody stále skotačí a byly by v ní nejraději pořád, i když už jim zimou drkotají zuby. Jsou náchylnější k prochladnutí, jelikož nemají dokonale vyvinutý termoregulační systém. Snadno své dítko ochráníte před chladem při dovádění na koupališti právě zabalením do hebkého ponča.

Pončo s kapucí tělo i hlavu dokonale zakryje před slunečními paprsky. Dětské pončo s motivy oblíbeného kresleného hrdiny Vaši ratolest přímo nadchne. A pončo skvěle poslouží nejen sportovcům a dětem.

Dámské i pánské pončo seženete v různých provedeních. Obzvláště ženy určitě ocení barevné pončo ve své oblíbené barvě, které mimochodem jednoduše využijí též k zakrytí intimních partií při převlékání do plavek. Už více žádné krkolomné schovávání se za ručníkem!

V pěkném moderním ponču budete rádi trávit čas na pláži při mnoha různých činnostech, třeba i stavění hradu z písku, a pak v něm klidně odkráčíte do hotelu bez nutnosti se neustále převlékat.

Multifunkční pončo skvěle nahradí i župan po osprchování se nebo po saunování. Zkrátka řečeno, ať jdete k vodě sportovat nebo relaxovat, často se stává, že se potřebujete přiobléci. Pro tento případ představuje pončo praktický i slušivý kus oděvu v jednom.

Velký výběr ponč na vodní sporty značky Mystic a Brunotti najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně či Praze.