Co jsou binární opce a proč jejich obliba v Česku roste?

0
2080

Všichni ti, kteří se snaží řídit svůj rozpočet tak, aby jim na konci měsíce vždy zbylo dostatek volných finančních prostředků, se zamýšlejí nad tím, jak s nimi nejlépe naložit. Většinou se rozhodují mezi variantou úspor a investic. Spořit určitou část svých peněz je určitě rozumná volba, vždy je dobré mít k dispozici minimálně pět měsíčních platů stranou. Ovšem vzhledem k tomu, že spořící účty nejsou v současnosti nikterak závratně úročené, se mnozí zamýšlejí nad možností investovat. Jaké jsou možnosti a co přináší alternativa obchodování s binárními opcemi si povíme v dnešním článku.

Není investice jako investice

Pravděpodobně velká část z vás zpozorní ve chvíli, kdy jen zaslechne slovo investice. Kontrolka bezpečí zablikala a vám jako první naskočilo slovo riziko. Ne všechny investice jsou ale vysoce rizikové. Investovat můžete například do nemovitostí, do umění, do zajištěných fondů. Tyto varianty přináší méně rizika, ale to bývá vykoupeno omezeným výnosem nebo je nutné počítat s mnohaletým vyčkáváním na zhodnocení investovaného kapitálu. Další variantou jsou rizikovější obchody, kterými jsou obchody s akciemi a binárními opcemi. Vzhledem k vysok je nutné počítat s možnou ztrátou, ale zdatní obchodníci dokáží poradit jak i na těchto trzích vydělat. Obchodování s nimi je vysoce rizikové a je zde možnost ztratit více než se původně vloží. Mnohé ale láká šance vysokého výnosu.

Binární opce

Co jsou binární opce a jak s nimi lze obchodovat? Při obchodování s binárními opcemi vlastně obchodník spekuluje jak se bude vyvíjet cena komodit, burzovních indexů či akcií, tedy zda bude klesat či stoupat. Na těchto odhadech pak následně vydělává či prodělává. Binární opce mohou být krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Zatímco u těch prvních jmenovaných se splatnost pohybuje v řádech sekund až několika málo minut, u střednědobých to mohou být i desítky minut až hodin, a poslední varianta binárních opcí má splatnost několik dnů, týdnů či dokonce měsíců. Z délkou splatnosti zde ovšem narůstá i výše možného zhodnocení. Obchodovat s binárními opcemi lze nejrůznějším způsobem, v současné době jsou velmi oblíbené obchodní platformy, přes které je možné obchodovat i prostřednictvím mobilního telefonu. Tuto možnost nabízí například společnost TopOption. Anglická společnost ETX Capital zase nabízí svým novým klientům možnost vyzkoušet si obchodování nanečisto, prostřednictvím virtuálních peněz tak lze vyzkoušet jak obchodování funguje, a následně se pak rozhodnout, zda je míra rizika únosná v porovnání s možným výnosem.

Možností, kam investovat, je skutečně celá řada, vždy záleží jen na tom, jak dlouho jste ochotni investované peníze nemít plně k dispozici či jak moc chcete riskovat možné ztráty a v neposlední řadě je investovaní také o trpělivosti. To platí zejména u obchodování na akciovém trhu, kde hodnota akcií roste a padá doslova každý den.