Jídelní stoly z masivního dřeva – ideální volba do každého interiéru

0
1356

Kvalitní jídelní stůl je důležitou a nezbytnou součástí každé kuchyně nebo jídelny. Stejně jako u jiného nábytku, tak i u stolů se můžeme setkat s různými druhy materiálů a provedení, od těch levných a nepříliš kvalitních, až po luxusní produkty, které Vám vydrží dlouhá léta a jejichž koupě určitě nebudete litovat.

V kategorii jídelních stolů patří k nejlepším řešením rozkládací jídelní stůl z masivu, jenž má spoustu výhod, pro které se jeho pořízení vyplatí. V tomto článku pro Vás máme pár základních informací o výběru vhodného stolu, tip na předního českého výrobce těchto stolů a několik tipů na jeho vybrané produkty.

Podle čeho vybrat ten správný jídelní stůl?

Výběr vhodného jídelního stolu je třeba důkladně promyslet a zvážit různé aspekty. Klíčovou vlastností je samozřejmě především velikost a tvar stolu – oblíbené jsou hlavně obdélníkové stoly, často si ale lidé pořizují i kulaté nebo čtvercové. Ideální volbou jsou v tomto ohledu rozkládací stoly, které si můžete v případě potřeby kdykoliv jednoduše rozložit nebo naopak složit. Ze čtvercového stolu tak snadno a rychle získáte obdélníkový, z kulatého pak oválný.

Dalším důležitým parametrem je materiál, z něhož je stůl vyroben. Nejčastěji lidé preferují stoly ze skla nebo ze dřeva, zvláště dřevo je oblíbené díky svým jedinečným vlastnostem a vysoké odolnosti. V této kategorii jsou rozumným řešením zejména masivní stoly.

Masivní stoly od společnosti Rott Design

K předním výrobcům masivních jídelních stolů patří česká společnost Rott Design – rodinná firma, jež svoje výrobky prodává nejen v ČR, ale velké množství stolů dováží i zájemcům ze zahraničních zemí. Masivní jídelní stoly značky Rott Design se vyznačují špičkovou kvalitou, luxusním designem a perfektním technickým provedením. Na výběr jsou dvě desítky produktových řad, u nichž si navíc můžete vybrat jejich rozměry, druh dřeva (buk, dub a ořech) nebo povrchovou úpravu.

Tipy na vybrané rozkládací stoly:

Aruba – masivní jídelní stůl, který může být vybaven rozkládacím systémem. Deska stolu má menší luby, jež jsou pod ni mírně zapuštěny a při složení tak prakticky není vidět, že stůl má v sobě skryté rozkládání. Velkým plusem jsou nohy stolu, které jsou vždy na jeho koncích, takže nemůže dojít k situaci, že by vám noha stolu překážela při sezení. Jídelní stůl Aruba je maximálně pevný a odolný, u větších rozměrů jsou v jeho nohách zafrézovaná kolečka pro snadnější rozložení.

Elli – rozkládací jídelní stůl v kulatém provedení s centrální nohou, jež má otevřenou konstrukci. Stůl je zajímavý také sraženou hranou stolové desky, díky níž působí deska opticky velmi tenkým dojmem. V případě zakoupení nástavných desek si z kulatého stolu snadno uděláte oválný, výhodou zůstane centrální noha, která nebude nikomu překážet při sezení.

Hanna – moderní jídelní stůl, který se vyznačuje atraktivním designem podle nejnovějších trendů. Neobvyklý je především směr vláken dřeviny (léta jsou napříč desky), což stůl na první pohled odlišuje od ostatních. Další zajímavostí je rámeček po obvodu stolu (pohledové zdvojení desky) nebo zakulacená hrana stolu. Potěší i nohy umístěné vždy pouze na okrajích stolu, a to i při jeho rozložení. Stejně jako u předchozích dvou modelů, i zde mají zákazníci na výběr mezi bukem, dubem a ořechem.