Jazykové kurzy v Kanadě jsou Čechy oblíbené

0
1482

Perfektní znalost anglického jazyka se může zdát jako nemožná, nebo minimálně velmi časově náročná. Tato myšlenka studentům cizích jazyků vyvstává na mysli především ve chvíli, kdy se po několika letech studií setkávají v zahraničí s angličtinou a zjišťují, že navzdory dobrým studijním výsledkům se nedokáží plynule a pohotově domluvit. Jazykové pobyty v Kanadě nabízí kombinaci efektivního vzdělání a velmi kvalitního životního stylu exotické severské země. Mnoho Čechů odjíždí právě do Kanady zlepšit se v angličtině. Studium jazykové školy vám dá nejvíce, pokud budete v cizím anglicky mluvícím prostředí několik měsíců žít.

Při delším pobytu v zahraničí se všechny teoretické znalosti otisknou do těch praktických a student začne v praxi používat věci a obraty, na které už dávno z výuky zapomněl. Není to chyba českých učitelů a škol, že řada českých studentů neumí plynule anglicky, teoretické znalosti jsou při mluvení nepostradatelnou složkou, ale zkušenosti a dovednosti, ty už jinde lépe než v zahraničí nezískáte. Ne nadarmo se říká, že v jazyce se musí začít myslet, aby se člověku vryl pod kůži a byl schopen se s ním bezproblémově domluvit. A kam se tedy do Kanady vydat, aby výuka byla efektivní a student měl také zážitek do konce života?

Jazykové kurzy v Kanadě

Kanada je jedno z míst, kde se studium v zahraničí vyplatí. Krásná severská země se zajímavou kulturou, a především čistou angličtinou, která Čechům nejlépe sedí. Pokud někdo nehledá studium angličtiny, může se zdokonalit ve francouzštině, která je druhým kanadským jazykem.

Jazykové školy v Kanadě mají výběr kurzů široký a pokrývají snad všechny oblasti, ve kterých by se studenti angličtiny chtěli zdokonalovat. Studium jazyků v Kanadě zahrnuje následující programy:

  • Obecná angličtina
  • Přípravy na mezinárodní zkoušky TOEFL, IELTS a Cambridgské zkoušky
  • Odborná angličtina – obchod, medicína, práva
  • Akademická angličtina – angličtina jako příprava na studium na univerzitě
  • Angličtina pro učitele
  • Individuální výuka

Kde si vybrat studium v Kanadě?

Jazykové kurzy v Kanadě najdete ve všech hlavních městech napříč celou zemí, školy mají většinou sídla i ve více městech najednou. Mezi nejznámější a nejkvalitnější patří International Language Academy of Canada, která má sídla ve městech Vancouver a Toronto. Pokud vás lákají jazykové pobyty ve městě Calgary můžete zvolit Global Village, jazykovou školu, která kromě vzdělávání zajišťuje také bohatý mimoškolní program a pomáhá s ubytováním. Škola EC sídlí kromě výše zmíněných měst také ve městě Montreal a nabízí kurzy angličtiny s názvem General English.

Jsou potřeba studentská víza?

Pokud odjíždíte do Kanady za studiem, nutně nemusíte mít studentské vízum. Záleží totiž na délce studia. Jazykové školy nabízí pobyty od těch měsíčních až například po roční a na základě toho je také důležité zařídit si víza do Kanady. Pokud je váš pobyt kratší než šest měsíců, postačí vám klasické turistické vízum. Pokud ale chcete studovat v Kanadě déle jak 6 měsíců, pak  musíte mít studentská víza do Kanady.

Jde studium a práce v Kanadě dohromady?

Ačkoli jsou jazykové pobyty v Kanadě kvalitní a nabízí kromě vzdělání také spoustu možností pro cestování a dalších zážitků, cenově vychází o něco dráž než ty v Evropě. Naštěstí práce v Kanadě pro studenty není zapovězená a mohou si tedy během zdokonalování své angličtiny také přivydělat, což má velkou výhodu, že budou angličtinu používat i maximálně během dne, a tím se budou zdokonalovat rychleji. Studium v Kanadě lze šikovně kombinovat s prací. Mnoho zahraničních studentů proto hledá takovou práci, u které budou aktivně komunikovat v cizím jazyce. Pracovní povolení v rámci studentských víz je sice omezené, ale podle zkušeností Čechů a Slováků, lze v Kanadě studovat a pracovat dlouhodobě v dobré životní rovnováze.