Do jakých dveří a podlah se vám červotoč nepustí?

0
958

Jedním z materiálů, který nikdy nevyjde z módy, je dřevo. Hodí se jak ke klasickému stylu, tak i k moderně laděnému interiéru. Vyrábí se z něj nejen nábytek, ale i podlahy, obložení, dveře a další doplňky. A tak některé do dřeva laděné domácnosti vypadají jako perníková chaloupka pro červotoče. Jak zajistit, aby se k vám nenastěhoval dřevokazný hmyz? Oklamejte ho materiálem.

Není dřevo jako dřevo

Co zamotá hlavu nejen červotočovi, ale i vám, jsou vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva. Na pohled jsou k nerozeznání od klasických dřevěných fošen a díky moderním technologiím vás zmatou i na dotek. Zdobí je totiž stejné rýhy, suky, praskliny a jiné dřevěné „nedokonalosti“ jako drahé dubové či bukové podlahy. Oproti klasickým dřevěným podlahám mají vinylové podlahy mnoho plusů:

  • Nevržou a nesesychají
  • Jsou tvarově a barevně stálé
  • Jednoduché na údržbu
  • Voděodolné a vlhkuodolné
  • Chemicky i mechanicky odolné
  • Vhodné na podlahové vytápění
  • Ideální do domácností s dětmi a domácími mazlíčky

Jednoduše řečeno, to, co by dřevěné podlahy zničilo, vinylovým podlahám nevadí. A to je rozhodně bod k dobru.

Interiérové dveře z jednoho kusu masivu sluší snad každé domácnosti

Protože podlaha a dveře k sobě musí navzájem ladit, i v tomto případě vám poradíme, jak si do futer zasadit dřevěný skvost, který dřevo neviděl ani z rychlíku. Na trhu je totiž něco mnohem lepšího. Interiérové dveře v dokonalé imitaci dřeva s 3D povrchovou laminátovou úpravou, které vypadají jako právě vyřezané z jednoho kusu dubu, buku, ořechu nebo exotické dřeviny. Stačí si jen zvolit dekor a vhodný odstín, který se hodí k podlaze. K tmavé podlaze vždy volte světlejší „dřevo“ a naopak.

Proč si do futer zasadit právě laminátové interiérové dveře? Laminátová povrchová úprava dveří je totiž mnohem odolnější než dřevo. Perfektně odolává vodě i oděru. A proto laminátové interiérové dveře můžete zasadit do pantů i v koupelně nebo na chodbě. Laminátových úprav povrchu dveří je hned několik. Proto se při výběru podívejte také na označení. Nejlépe vám poslouží laminát s označením CPL či HPL.

Rozhodli jste se pro „dřevěnou“ podlahu a interiérové dveře, o které se nemusíte bát ani při velké zátěži? Pak vás čeká výběr z několika set dekorů a provedení, se kterým vám rádi poradí ve společnosti Plancher.