Jaké známe sady tarotových karet?

0
1425

Existuje mnoho různých verzí o původu tarotových karet. Někteří říkají, že se objevili v 15. století v severní Itálii, druzí zase věří tom, že se objevili ve středověku v západní Evropě. Někteří další pak jejich vznik datují do starověkého Egypta.

Tarotové karty pocházející z Itálie jsou však výjimečné v tom, že jejich interpretace se v průběhu let nezměnila a je stále stejná. V současnosti existuje celá řada různých typů tarotových karet, které jsou používány vykladači karet po celém světě.

Kolik karet tvoří balíček tarotu?

V dávných dobách se tarotové karty používaly pro karetní hry. Dnes je naopak používáme k meditaci a věštění. Používáme je jako nástroj pro řešení problémů, pro sebezdokonalení a samozřejmě i jako hrací karty.

Tarotová sada obsahuje 72 karet. Každá karta je ozdobena různým symbolem nebo obrázkem. Sada 22 karet se nazývá hlavní arkána nebo trumfy, což tvoří standardní tarot. Dalších 14 karet tvoří tzv. malou arkánu, která se dělí do 4 skupin.

Různé druhy tarotových karet

Tarotové karty používané na západě pro výklad mohou patřit k jednomu z následující typ:

Benedetti je balíček karet inspirovaný starověkými taroty Visconti. Vzory listů na kartách jsou malovány ve zlaté barvě. Vykladači karet, kteří chtějí přidat k výkladu trochu elegance a používají právě tento typ tarotu.

Kočičí lidé – tento typ tarotu používají při výkladu lidé, kteří věří, že díky této kartě mohou nahlédnout na daleké místo, které souvisí s dotazem klienta. Vykladače tohoto typu poznáte bezpečně podle přítomnosti kočky při výkladu a dalších symbolů, které jsou s ní spjaty.

Tarotové karty Ator jsou zdobeny krásnými postavami, které z nich činí oblíbenou volbu některých vykladačů karet. Je to fascinující ukázka tarotových karet Rider Waite.

Zvědavost – je soubor moderních tarotových karet. Tento typ karet je poměrně neobvyklý. Postavy na nich zobrazené jsou velmi vzrušující. Jde o jednu z tarotových sad, která se používá v současnosti.

Colman Smith je sada tarotu, která používá originální psychedelické barva a kresby. Jde o moderní verzi sada Rider Waite.

Tarotová sada Marseille se používá k výkladu a pro meditaci. Vznikla v 18. století a je starší než sada Rider Waite o cca 200 let.

Mezinárodní ikona je tradiční švýcarská sada. Patří k jedněm z nejoblíbenějších mezi vykladači karet.

Zlatá sada tarotu je využívána zejména známými mysliteli. Ačkoliv je moderní jsou v ní známky středověkých bohatých prvků.

Tarotové karty se používají pro čtení budoucnosti a pro duchovní účely už více než 500 let. Použitý typ tarotové sady pak závisí na konkrétním vykladateli karet. Velký výběr různých sad tarotových karet najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz