Jaké potravinové doplňky prospívají mamince i miminku?

0
880

Pokud jste těhotná, pak možná i na vás ze všech stran útočí nejrůznější reklamy, které se vás snaží přesvědčit k užívání různorodých doplňků stravy a jiných preparátů. Jejich cílem má být údajně to nejlepší pro vaše nenarozené miminko, které s láskou nosíte pod srdcem. Jestliže nad jejich užíváním váháte, protože si nejste jistá, co miminku skutečně prospěje a co by pro něho mohlo naopak představovat určité riziko, pak si přečtěte náš dnešní článek. Poradíme vám, jaké potravinové doplňky prospějí nejen vám, ale i vašemu drobečkovi.

·         Železo

V období těhotenství určitě nelze podceňovat hladinu železa v krvi. Železo je totiž důležité k tomu, aby u budoucí rodičky nedošlo k anémii, což je stav nebezpečný jak pro ni, tak pro miminko. Železo můžete užívat buď ve formě tabletek, nebo prostřednictvím hovězího či jehněčího masa, listové zelenině, mořských plodů nebo luštěnin.

·         Vitamín C

Vitamínem C nemůžete nikdy nic zkazit. Slouží pro posilnění finitního systému, což je u těhotné ženy důležité, neboť její tělo funguje jako ochrana před nemocemi jak pro ni, tak pro nenarozené miminko. Vitamín C najdete v hojné míře v citrusovém ovoci, stejně tak jen můžete několikrát denně zobat v podobě drobných prášků.

·         Vápník

O vápníku a těhotenství se toho napsalo i namluvilo poměrně hodně, přesto se najdou maminky, které si tak nějak neuvědomují, že i vápník je pro jejich miminko velice důležitý. Měli byste vědět, že miminko čerpá vápník z matčiných kostí a vaším úkolem tedy je jeho množství ve vašem těle alespoň zdvojnásobit.

·         Kyselina listová

Určitě nesmíme zapomenout na kyselinu listovou, která je ve spojitosti s těhotenstvím skloňována velmi často a je těhotným ženám doporučována i jejich ošetřujícími lékaři. Úkolem kyseliny listové je snížit rizik vrozených vad. Užívá se nejčastěji formou tabletek.