Jaká úprava vousů je pro vás nejvhodnější?

0
2888

Hladce oholená tvář není in. Oblíbeným trendem se mezi muži staly vousy nebo alespoň strniště. Každému však sluší jiný styl. Nevíte, jaká úprava vousů je pro vás ta pravá? Budete vypadat lépe s knírkem, plnovousem, licousy nebo bradkou? Hodí se k vám spíš tradičnější nebo modernější střih vousů? Pokud si nejste jist, co vám bude slušet, máme pro vás pár tipů.

Úpravu vousů zvolte podle tvaru obličeje

Při výběru ideálního stylingu vousů zohledněte především tvar svého obličeje. Jde totiž o nejdůležitější faktor, podle něhož nejlépe poznáte, co vám nejvíce sluší.

Podlouhlý obličej

Nenoste zarostlou bradu, místo toho si nechte narůst knír. Také zarostlé tváře jsou pro vás to pravé. Chcete-li být pro ženy přitažlivější, vyzkoušejte např. styl Souvarov nebo Friendly Mutton Chops.

Kulatý obličej

Zaoblený tvar obličeje může působit až obézně, proto potřebujete tváři přidat na hranatosti. Skvělou volbou jsou ve vašem případě styly jako Chin Puff, Sparrow, Van Dyke, Zappa nebo Soul Patch.

Oválný obličej

Patříte ke šťastlivcům, oproti jiným mužům si můžete dovolit jakýkoliv styl vousů. Nemusíte se bát ani extravagantnějších střihů.

Trojúhelníkový obličej

Nechte si zarůst bradu. Ideální je pro vás třeba střih Van Dyke, Goatee, Anchor či Old Dutch.

Obličej ve tvaru obráceného trojúhelníku

Máte-li tento tvar obličeje, nenoste vousy na bradě. Nesluší vám. Podmanivého vzhledu docílíte díky strništi na tvářích, kníru a kotletám. Ze stylů se k vám hodí kupříkladu Short boxer, Fu Manchu, Mutton Chops nebo trojúhelníkovou Soul Patch.

Hranatý obličej

Vaše tvář vyžaduje optické zaoblení. Slušet vám bude knír i kotlety. Skvěle se k vám hodí např. styl Anchor, Petit Goatee či Hollywoodian. Vyhněte se však plnovousu, který spíše zvýrazní hranatost obličeje.

Kosočtvercový obličej

Podobně jako mužům s oválným obličejem vám sluší jakýkoliv sestřih vousů. Nejlépe budete vypadat s jemným strništěm na tvářích v kombinaci s vousy na bradě.