Karnevalové kostýmy nabízí spoustu možností, jak si užít kopec zábavy a to nejen na karnevalu či maškarním – využít se dají i při mnoha jiných příležitostech. Ať už tedy vyrážíte za zábavou kamkoli a chcete svou účast podtrhnout zajímavou maskou, pak vám poradíme, jak si karnevalový kostým správně vybrat!

Kam jdete?

Prvním vodítkem pro výběr kostýmu je událost, na kterou se chystáte. Může jít o maškarní ples, oslavu nového roku spojenou s převlekem, karneval dětí, kde mají masku povinnou i rodiče, stejně tak se může jednat o netradiční narozeninovou oslavu – možností, kam si lze karnevalové kostýmy vzít, je opravdu habaděj.

Vybírejte tedy s ohledem na to, kam vyrážíte. Pokud hledáte kostým na karneval pro děti, je logické, že vyberete něco střídmějšího, nežli kdybyste hledali převlek na oslavu narozenin vašeho kamaráda, která se ponese v odlehčeném a trochu drzém duchu.

Nemusíte utrácet majlant

Mnoho lidí si na sebe karnevalový kostým oblékne pouze jednou a pak veselá maškarní paráda leží skladem ve skříni. Pakliže víte, že kostým nijak nevyužijete, nemusíte do něho investovat balík peněz. I levné karnevalové kostýmy udělají velkou parádu a postarají se o to, že pozornost bude směřovat vašim směrem.

Díky příznivé ceně za pořízení kostýmu vás nebude trápit, že si jej oblečete třeba jen jednou jedinkrát, nebo že jej ze skříně vytáhnete jen jednou do roka. Zábavu si užijete tak či tak!

Jaké kostýmy jsou nejoblíbenější?

Mezi nejoblíbenější dětské karnevalové kostýmy jednoznačně patří princezny, čarodějnice, piráti, indiáni, lesní víly a kovbojové. Děti mají rády, když se mohou převléknout za nějakého oblíbeného hrdinu – ať už to bude hrdina či hrdinka z kreslené pohádky, animovaného filmu nebo seriálů, kterých běží v televizi spousta.

Mezi dětské favority proto patří například princezna Fiona ze Shreka, obě princezny z pohádky Frozen či klasika v podobě kostýmu Popelky, Sněhurky nebo Šípkové Růženky. U chlapců pak vedou kostýmy slavných superhrdinů, mezi něž patří například Iron Man, Hulk, Super Man, Spider Man a mnoho dalších.

Odvážné kostýmy pro ženy

Kapitolou samou o sobě jsou dámské kostýmy na karneval, které se od těch dětských liší v tom, že jsou mnohem rafinovanější, smyslnější a svůdnější. Dominují jim krátké sukýnky, lesklé materiály a krajky, které celému modelu dodávají ten správný šmrnc. Dámské kostýmy na karneval lze určitě využít při narozeninových oslavách, ženy na ně mohou vsadit při oslavě výročí a překvapit tak svou drahou polovičku – využití je nespočet.

A jaké kostýmy mají ženy nejraději? Napříč celou nabídkou zmíníme například svůdné námořnice, rozpálené čertice, odvážné superhrdinky, sexy pirátky nebo třeba zlobivé kočičky. U ženských kostýmů dominují kratší střihy, latex a kostýmy upnuté na tělo.

Velký výběr karnevalových a párty kostýmů najdete na stránkách obchod.r-kontakt.cz, kde se specializují kostýmy, masky a další potřeby pro karnevalový či párty program.