Jak na čistou vodu v bazénu

0
1051

V období letních měsíců chladíme svá těla v bazénech rozličných velikostí a tvarů. Co nás však táhne k tomu ponořit své tělo do vody? Především její čistota a kvalita. A tento úkol zase leží na našich bedrech. Voda totiž bez naší péče vlivem slunce zezelená a zakalí se. Stane se s ní žabí jezírko. A to už by tak lákavé nebylo. Jak udržet vodu čistou?

Způsoby péče o bazén

V prvním případě je více než vhodné používat krycí plachtu. Ta zadrží velké nečistoty z okolí, které by jinak spadly do vody, a tím ji postupně znehodnocovaly. Navíc plachta může zastat i funkci zadržování tepla. Voda se tak nebude muset každý den ohřívat z nízkých teplot do takových, která je vhodná ke koupání. Pokud tedy nejste otužilci. Dalším způsobem jak zajistit křišťálově čistou vodu, je používat kvalitní pískový filtr. Ten bývá zpravidla součástí bazénového příslušenství, případně jej lze dokoupit samostatně. Jeho cena je závislá zejména na výkonu a provedení příslušného filtru, výrazné úspory lze dosáhnout nákupem v sezónní akci či výprodeji. Filtr by měl zvládnout přefiltrovat vodu z celého objemu bazénu za méně než 8 hodin. A nelze zapomenout ani na kvalitní bazénovou chemii. S tou vám poradí proškolení prodavači ve specializovaném obchodě. V podstatě máme dvě možnosti. S chlórem a bez chlóru. Lze používat tablety nebo tekuté prostředky.

Jak napravit nedostatečnou péči

Pokud se však někdy stane, že zapomenete bazén udržovat a voda se zakalí, nemusíte hned vodu vypouštět. Stačí na to jít se správnou metodou nápravy. Použít můžete chemii, která nečistoty a řasy vysráží do malých kousků. Ty se následně vysají. Použít lze i obyčejnou kuchyňskou sůl místo chlóru. Salinátor se o vše postará. Stejnou službu poskytne i ionizátor a UV záření. Pro ty, kteří jsou citliví na přílišné množství chemie, je to jako stvořené. Je zde však vyšší pořizovací cena. Jednou za týden je dobré změřit hodnotu pH vody. Správná hodnota je 7,2. Ke kontrole postačí kontrolní papírky. Po zbarvení zjistíte hodnotu pH na přiložené tabulce a dle potřeby upravíte.

5 kroků k čisté bazénové vodě

  • Kontrolujte pH
  • Používejte bazénovou chemii
  • Jednou za čas vysajte hrubé nečistoty
  • Minimálně jednou denně vodu přefiltrujte
  • Velké nečistoty plující na hladině seberte síťkou