Inspirujte se úspěšnými z Hollywoodu

0
1119

Podnikání je svět, do kterého se v poslední době pouští takřka každý z nás, protože si myslíme, že jenom tak dosáhneme toho pravého štěstí, po kterém v životě toužíme. Je však nutné si uvědomit, že ve světě podnikání budeme mnohdy potřebovat pěknou řádku motivace, která nás dokáže nakopnout dopředu. A motivaci můžete sbírat takřka všude – dokonce i v Hollywoodu.

O Hollywoodu si myslíme jenom to špatné, protože se bohužel neustále setkáváme s tím, že celebrity neumí nic jiného, než na sebe vztahovat pozornost kvůli problematice ve vztazích. Jenže i takové hollywoodské hvězdy jsou mnohdy podnikateli, kteří jenom touží změnit svět. Neházejme proto všechny takové celebrity do jednoho pytle a začněme je vnímat individuálně – tedy přesně tak, jak si to zaslouží.

• Obklopujte se úspěšnými lidmi

Ze všeho nejdřív zde krásně vidíme fakt, že se celebrity neustále obklopují jenom celebritami – tedy lidmi, kteří jsou stejně úspěšní jako oni. Nicméně ne každý se kamarádí s průšviháři. Kdo chce vyniknout a být úspěšný i po jiné stránce, než po stránce herectví, musí se s takovými lidmi přátelit. Ve světě podnikání to platí asi takto: pokud chceme létat vysoko, musíme se kamarádit s orly. Pakliže toužíme jen o štěbetání o druhých, můžeme kokodákat na zemi se slepicemi, ale nikdy nevzlétneme. S kým trávíme svůj čas, takovým se stáváme.

• Pomáhají ostatním

Je sice skvělé si díky podnikání vydělat, ale je nutné se na to podívat i z jiné stránky. Peníze ukazují jenom náš charakter. Proto pokud se rozhodneme být skrblíci, peníze ukázali náš ne zrovna chvályhodný charakter. Od mnoha hollywoodských hvězd jsme se mohli naučit tomu, že s penězi jde založit řada nadací nebo jenom nakoupit plyšové medvídky do dětských domovů. Využijte svou moc i pro prospěch jiných. Vaše firma tak bude vyhledávána i díky něčemu jinému, než jenom díky zakázce či referenci. Toto se vám postará o kladnou publicitu.