I stylové boty mohou být bezpečné. Jaká pracovní obuv vám bude slušet?

0
1095

Tvrzení, že pracovní obuv je dobrá tak akorát na stavbu, už dávno neplatí. V dnešní době jsou i boty do těžkého provozu mnohdy k nerozeznání od stylové sportovní obuvi. A tak si v nich rádi vyjdete i ve volném čase. V jakých pracovních botách bude vaše noha v bezpečí?

Výběr pracovní obuvi záleží na stupni ochrany

Ne všechna pracovní obuv se hodí do všech provozů. A proto je potřeba zorientovat se v základním značení. Rozlišujeme tři typy pracovní obuvi:

  • Pracovní obuv – označení „O“
  • Ochranná obuv – označení „P“
  • Bezpečnostní obuv – označení „S“

Pracovní obuv je kromě písmenného označení označena také číselně. Např. S3, P4, O1. Přitom číslo za písmenem vždy označuje stupeň ochrany. Pokud najdete za číslem další písmeno, znamená to další vlastnost obuvi, kterou obuv v základu nemá. Podrobný rozpis označení najdete zde: http://www.tomiscz.cz/clanek/znaceni-pracovni-obuvi

Tipy na stylovou pracovní obuv

Pracovní obuv LYNX ANKLE nese označení S3 SRC, což znamená, že je bezpečnostní, s ochrannou tužinkou ve špičce, odolná proti absorpci i průniku vody, proti propíchnutí, uklouznutí na keramické podlahové dlažbě s vodním roztokem i na ocelové podlaze s glycerinem (SRC) a opatřená dezénovou podešví. Tato stylová pracovní obuv je navíc vyrobena z kvalitní lícové usně, perfektně drží kotník a je k dostání v pánské i dámské velikosti.

Pracovní obuv RINGE nese stejné označení jako předchozí bota LYNX ANKLE. Je vyrobená z kvalitní přírodní kůže a na pohled velmi elegantní jak k pracovním kalhotám, tak k džínům. Skvěle drží kotník a je k dostání ve větší dámské i v pánské velikosti.

Pracovní obuv STRIDE s označením S3 ESD SRC  kromě už známých charakteristik z předchozích obou bot také chránící před ESD (Electrostatic discharge – elektrostatický výboj), a tudíž vhodná pro elektrotechnický průmysl. Sportovní polobotka s gumovou podrážkou s Air Tubeless systémem pro lepší komfort při chůzi je vyrobena z mikrovlákna, a tak ji využijete i při procházkách ve volném čase. K dispozici je jak v malých velikostech pro dámy, tak i ve větších pro pány.

Pracovní obuv HARLYN patří k bezpečnostní obuvi s označením S1P SRC, a tak je určená do méně náročných provozů s požadavkem na ochrannou tužinku ve špičce, antistatické vlastnosti, absorpci energie v oblasti paty, protiskluzovou podešev a stélku odolnou proti propíchnutí (P). Kotníková bota HARLYN je vyrobena ze světlé broušené kůže a mikrovlákna, a tak se perfektně hodí i k volnočasovému oděvu.

Zimní pracovní obuv MADRON je vybavena zateplenou nevyjímatelnou vložkou a svrškem z odolného polyuretanu v kombinaci s nylonem. A tak odolá nejen mrazům, ale i vodě.

Pracovní obuv WUJA perfektně padne na nožku každé dámě. Je k dostání v zeleném a fialovém kotníkovém provedení a stejně jako kotníková obuv HARLYN je určená do méně náročných provozů. Dámy jistě ocení, že skvěle ladí s pracovními oděvy z řady YOWIE.

Jaké další stylové pracovní boty na trhu existují? Podívejte se na www.tomiscz.cz, kde je pro vás připravena celá řada zimní pracovní obuvi i pracovní obuvi na léto.