I dětský pokoj může být vkusně zařízen – poradíme, jak

0
1045

Pokud se rozhodnete pro hypotéku a začnete zařizovat svůj nový domov, pak jistě spekulujete i nad založením rodiny. Většinou ti, kteří se rozhodují pro koupi domu nebo pro pozemek, na němž se rozhodnou stavět své hnízdečko lásky, jsou většinou tak zralí na to, aby si taky založili svou rodinu. Proto při zařizování domácnosti nebo při stavění svého nového domova dbají na to, aby byla alespoň jedna místnost k dispozici pro dětský pokojíček.

Ze začátku se samozřejmě jedná o klasické vybavení pro miminko, tedy nějakou vkusnou kolíbku, pár hraček, nějací plyšoví medvídci, dále přebalovací pult, dnes velice moderní hnízdo, dále taky nějaká ta komoda. Jenže mnoho rodičů to má tak, že miminko má v době do dvou/tří let u sebe v ložnici. Dítě spí totiž v malé postýlce a v noci se velmi často budí. Je to pro rodiče tak mnohem pohodlnější a praktičtější. Nicméně je nutné také podotknout, že pokud se tedy rozhodnete pro to, že budete své dítě do doby, než půjde do školky, mít ve své ložnici, pak pokojík zařiďte už jinak.

Základem je správná barevnost

Základem takového hezkého, vkusného, stylového a moderně zařízeného pokojíčku je hlavně barevnost. V tom spočívá hlavní design celé místnosti. Samozřejmě se můžete řídit podle pohlaví dítěte a podle toho si můžete vybírat barevnost, ale nemusí to tak být. Většinou vyhrává neutrální bílá, která je v kombinaci s tou specifičtější barvou. Už dávno není hitem, že jedna zeď je taková, druhá maková, udělejte to jinak. Nechte všechny zdi stejně bílé, ale třeba jen dospod či do poloviny místnosti nabarvěte stěny barvou podle pohlaví. Hrajte si s tím, ale rozhodně nenechávejte jednobarevné zdi.

Postel a další vybavení

Podle vybavení se pozná modernost pokoje. Dbejte hlavně na postel, která by neměla mít špičaté hrany, ale měla by být raději zaoblená. Rozhodně se vyhněte kovovým rámům. Ostatní vybavení pak slaďte do barev postele. Dbejte ale na to, abyste vybavení neměli nějak barevné, protože pokud se tak stane, musíte počítat s tím, že se jednoho dne rozhodne dítě celý pokoj změnit – a to i barevné skříně. Volte klasickou bílou nebo světlounce hnědou – tmavé barvy nábytku jsou do dětského pokoje příliš temné.