Halloween je za dveřmi. Víte, jak vyzdobit příbytek?

0
1152

Anglosaský svátek Halloween připadající na 31.10. si postupně získává oblibu i v Česku. Jelikož je Halloween už za dveřmi, přišel čas vyzdobit příbytek odpovídajícími dekoracemi. Nemusíte být ani nadšencem pro tento strašidelný svátek. Halloweenské dekorace nemusí být jen děsivé až morbidní. Vyzdobit dům či byt lze totiž i vkusně v příjemných podzimních barvách. Nevíte, jaké dekorace vybrat? Máme pro vás několik typů na skvělou výzdobu.

Dýňové dekorace

Neodmyslitelnou součástí Halloweenu jsou vydlabané dýně. Ale co když vám připadá dýňová lucerna připomínající strašidelnou hlavu fádní či nevkusná? V takovém případě existuje řada jiných možností, jak dýně využít.

Svícen či váza

Můžete třeba vytvořit dýňový svícen s rostlinným či jiným motivem. K tomuto účelu je nejvhodnější použít zeleninový druh gigantické dýně. Kromě svícnu lze z gigantické dýně vyrobit přírodní vázu. Stačí seříznout vršek a vydlabat vnitřek. Do vydlabané dýně vložte plastový kelímek a naplňte ho vodou. Následně můžete do dýně umístit řezané květiny.

Podzimní aranžování

K podzimní výzdobě se hodí i okrasné dýně, které se však nedlabou. Místo toho jsou vhodné pro aranžování. Nádherně se doplňují třeba s opadaným listím v podzimních odstínech, slunečnicemi, gerberami, hortenziemi nebo sušenou kukuřicí.

Strašidelná výzdoba

Upřednostňujete tradiční halloweenské dekorace? Tak vyrobte něco strašidelného.

Pavučina s pavoukem

K Halloweenu nedílně patří výzdoba v podobě pavučin. Ty lze vystřihnout z papíru nebo uplést z příze. Další možností je pavučina, jejíž kostru vytvoříte ze tří překřížených špejlí. Uprostřed je omotáte provázkem. Pro zpevnění konstrukce ještě uděláte uzlík. Následně omotáváte provázek kolem vzniklé konstrukce. Jakmile vznikne pavučina, provázek zauzlujete. Jakoukoliv dekorativní pavučinu lze ještě vylepšit např. přilepením umělého pavouka. Samozřejmě můžete vyrobit i pavouka. Jste-li manuálně zruční, poskládejte některou verzi origami pavouka. Případně z černé vlny vytvořte bambulku, na ní přilepte tavnou pistolí plyšové drátky v černé barvě. Drátky můžete různě tvarovat a dodat tak svému pavoukovi strašidelnější vzhled. Hotového pavouka přilepte k pavučině nebo umístěte v její blízkosti.

Duchové a čarodějnice

Jako halloweenská dekorace vám skvěle poslouží různé strašidelné postavy jako čarodějnice a duchové. Čarodějnici lze vyrobit třeba ze samotvrdnoucí modelovací hmoty a pytloviny a tmavého dekorativního filcu. Ducha snadno vyrobíte např. z nafouknutého balonku, který zakryjete kouskem bílé látky. Pod balonkem udělejte uzlík, aby látka nesjela dolů. Ducha můžete vylepšit černou fixou, kterou mu nakreslíte oči a pusu.

Podzimní věnec

Zajímavou dekoraci představují také různé typy věnců. Můžete je kupříkladu uplést z proutí a ozdobit oranžovou stuhou nebo sušenými květinami. Případně lze vyrobit věnec ze sušeného podzimního listí a šípků, které nalepíte silikonovou pistolí na kus kartonu.