Jak funguje krabičková dieta a co od ní očekávat?

0
1693

Březen – na váhu vlezem, i tak nějak by mohlo znít přísloví, které by docela přesně popisovalo dopady našich novoročních předsevzetí. Boj s přebytečnými kily je každoročně na prvních místech seznamů našich nových met a odhodlání, jenže není dieta jako dieta. Vždyť jejich výčet je nekonečný, od těch nejabsurdnějších až po takové, které se nám možná i zamlouvají. Dnes se zaměříme na to, jak funguje krabičková dieta a co udělat pro to, aby se dostavil vytoužený výsledek v podobě ztracených kilogramů.

Proč krabičková dieta funguje?

Krabičková dieta je vlastně velmi jednoduchý model, jak zdravě zhubnout a ztracená kila zpět nenabrat. Její kouzlo tkví v pravidelném příjmu nutričně a kaloricky vyvážené stravy. To většina diet nenabízí, i proto k nim lidé mají spíše odpor a vědomě k nim tak přistupují. Pokud ale předem očekáváte, že budete strádat, pak nikdy nedocílíte kýženého výsledku. Mozek i tělo se bude bránit, bude-li vědět, že teď přijde období hladu, a místo vytouženého váhového úbytku se ručička na váze tvrdohlavě nehne ani o milimetr níž. Krabičková dieta nejde cestou upírání určitého druhu jídla a hladovění, naopak, stojí na pravidelné konzumaci nutričně vyvážených jídel.

Z čeho by se měla každá krabičková dieta skládat?

Základem je pět jídel denně, což by mělo platit pro každého z nás, ať už chceme zhubnout či nikoliv. Každý den by měl začít vyváženou snídaní, v dopoledních hodinách by měla následovat svačina, potom oběd, po kterém odpoledně přijde druhá svačina a v závěru dne bude jako poslední večeře. Zní to jednoduše, říkáte si, že to hravě zvládnete sami? Tak to zkuste, a uvidíte jak dlouho vám to vydrží.

Krabičková dieta jako nový začátek

Máte-li odhodlání a chcete skutečně změnit svůj styl života, pak stačí jen začít a vydržet. Krabičková dieta je ideální start, díky ní si totiž navyknete na pravidelnou stravu, bez výmluv, že nemáte čas na přípravu jídel a nákup správných surovin. Získáte představu o tom, co máte jíst a v jakém množství. Po několika týdnech si upravíte stravovací návyky a uvidíte jak se budete cítit. Určitě nečekejte, že ztratíte během dvou týdnů deset kilo. Pravidelnou stravu doplňte o dostatek pohybu a teprve potom zjistíte jak se vaše tělo i psychika začne měnit.

Jak si vybrat?

Zalíbila se vám myšlenka zdravého hubnutí a chtěli byste krabičkou dietu zkusit? Pak už stačí jen vybrat správného dodavatele. Ať už zadáte do vyhledávače krabičková dieta Praha nebo jakékoliv jiné město, vyskočí vám hned několik možností. Vybírejte očima, jídla by měla být nafocená, abyste věděli do čeho jdete. Nabízí-li firma rozvoz zdarma nebo má odběrové místo, které je pro vás v dosahu, pak i to je nesporná výhoda. Myslete na to, že jídlo budete potřebovat na každý den v týdnu a není možné jej skladovat více než 48 hodin. A teď už zbývá jen ochutnat a po týdnu vyhodnotit, zda vám dieta vyhovuje.