Elektronická evidence docházky v dětské skupině: Jak vše funguje?

0
241

Provoz mateřské školy není v žádném případě tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jako ředitel či ředitelka musíte řešit obrovské množství činností a úkolů najednou, takže mnohdy nemáte čas věnovat se vylepšení výukových programů pro malé děti. To je pochopitelně špatně, protože výchova dalších generací musí být v každé mateřince a dětské skupině prioritou. I proto byste měli začít využívat specializovaný software, jehož součástí je i elektronická evidence docházky v dětské skupině.

Jak se počítá docházka pro dotace?

Elektronická evidence docházky v dětské skupině slouží nejenom jako online přehled počtu dětí ve vaší mateřince, ale kromě toho je perfektní pro tvorbu a vyplňování dokumentů kvůli dotacím. Ty jsou pro mnoho školek naprosto zásadní, ovšem se specializovaným softwarem už nemusíte výkazy vyplňovat ručně. Záznam o docházce dětí je generován automaticky, a to na základě metodiky od MŠMT. Ta je zabezpečená heslem, takže s dotacemi není možné nijak podvádět.

Váháte s pořízením aplikace?

Pokud stále váháte s pořízením specializované aplikace, pak není nic jednoduššího než si tento program vyzkoušet na vlastní kůži. To není nic neřešitelného, takže se bez obav obraťte na vývojáře s žádostí o přístupové údaje k demo verzi. Tento krok snadno provedete prostřednictvím formuláře na příslušných webových stránkách. Na jeho základě se vám následně ozve kompetentní obchodní zástupce, jehož úkolem je i optimalizace aplikace přímo pro podmínky vaší mateřinky.

Máte nějaké otázky?

Investice do softwaru pro mateřské školy se opravdu nemusíte obávat. Na území celé České republiky jej používají stovky mateřinek, které si program nemohou vynachválit. Obzvláště oblíbený je systém elektronické evidence docházky, díky němuž je správa mateřské školy mnohem jednodušší. Každé dítě totiž obdrží jedinečnou čipovou kartu, kterou bude při příchodu a odchodu přikládat ke čtecímu zařízení. Zapsané údaje pak uvidíte přehledně ve webové aplikaci na svém počítači.

Chcete-li usnadnit evidenci docházky a další procesy v mateřské školce, vyzkoušejte si zkušební verzi specializované aplikace a sami uvidíte, že bez tohoto nástroje už se neobejdete.