Efektivní ochrana dat jako součást firemní strategie

0
1844

Snaží se vaše firma budovat dlouhodobě úspěšnou obchodní strategii? Rozšiřuje postupně klientskou základnu, zakládá si na kvalitním lidském kapitálu a investuje do nových technologií? To vše jistě může vést k podnikatelskému úspěchu, ovšem mnoho firem podceňuje ochranu svých těžce a draze získaných dat. A co tím riskuje? Nejen značné finanční ztráty, ale také právní postih, který by mohl být pro firmu likvidační v mnoha ohledech.

Skryté hrozby

Věděli jste, že až 80 % společností mělo v předchozím roce bezpečnostní incident, ale pouhých 9 % z nich to zjistilo? Jste překvapeni? Přitom to nikterak překvapující není. Ochrana dat totiž stále není na předních pozicích firemních zájmů , a to navzdory nárůstu počtu incidentů v interním prostředí společností.

Ano, skutečně se jedná zejména o problematiku interní bezpečnosti. Na externí rizika se firmy zaměřují mnohem více. Šifrování dat a další bezpečnostní opatření jsou na denním pořádku ve styku s vnějším okolím. Přitom každý zaměstnanec, který má přístup k citlivým firemním i osobním informacím, je pro firmu potencionální hrozbou stejně tak, jako slabý či zastaralý antivirový program.

Mobilní svět

V době mobilních telefonů, tabletů a dalších zařízení, která zaměstnancům zpříjemňují a usnadňují práci, roste také míra rizika úniku citlivých dat. Málokdo si uvědomuje, co vše může být v sázce, pokud se takový mobil, tablet nebo notebook ztratí. Boj s konkurencí provází firmy po celou dobu jejich existence. Některé interní informace proto nesmí za žádných okolností opustit prostředí firmy, protože by se pro konkurenci mohly stát mocnou zbraní. Nestačí znát pouze způsob, jak lokalizovat mobil, který byl ukraden či ztracen, je třeba dokázat ovlivnit možné ztráty citlivých firemních dat a celou problematiku pojmout mnohem komplexněji.

Ochranný štít

Pro správné a bezstarostné fungování firem by  měl být prioritou pomyslný ochranný štít, který dokáží zajistit specializované společnosti přímo z oboru ochrany dat. Společnost Safetica, která chrání společnosti před únikem citlivých údajů již devět let, má krásné firemní krédo: „Firemní data mají cenu zlata “ a rozhodně nejsou daleko od pravdy. Neriskujte, že přijdete o to vaše pomyslné zlato, a nechte odborníky provést podrobnou analýzu vaší aktuální situace, aby vám následně navrhli konkrétní řešení na míru.