Dovolená v Itálii – letecky či raději autem?

0
1219

Určitě už se k vám také doneslo, že letos zájezdy v letních termínech rychle mizí. V last minute nabídkách tedy těsně před prázdninami asi mnoho destinací na výběr nezůstane. Pokud si ale letošní prázdniny chcete opravdu užít a láká vás právě dovolená v Itálii, pak se spolu s námi pojďte do Itálie podívat a přiblížit si možnosti, jak a kam zde cestovat.

více v článku...

Letecky či autem, to je oč tu běží

Itálie je nádherná země, nabízí nejen krásné pláže, ale také nekonečné vinice, dech beroucí hory a romantická města plná historických památek. Svou polohou láká mnoho českých turistů k dovolené vlastním autem, po cestě je toho tolik k vidění, a pokud nemáte velmi malé děti, dá se i tato část dovolené užít na maximum. Letecké zájezdy jsou ideální pro kratší dovolenou. Na většinu míst v Itálii se dostanete letadlem během dvou hodin. Pokud byste rádi Itálii procestovali, ale dlouhá cesta z Čech vás děsí, můžete vybírat letecké zájezdy do Itálie a až na místě si pronajmout auto na výlety a toulky po okolí.

Ostrovy či pevnina?

Jak už jsme zmínili, Itálie nabízí mnohé možnosti. Kromě hor, pláží a vinic si našinec musí ještě vybrat, která část země ho nejvíce láká. Jestli váháte mezi pevninou a ostrovem, doporučujeme zvážit období, ve kterém se do Itálie chystáte, a dále pak druh dovolené. Chcete-li se vyhnout hlavní sezóně, pak pravděpodobně pojedete v první polovině června nebo až potom v září. V tuto dobu zejména v severní Itálii ještě nebude takové teplo jako během letních prázdnin, pokud tedy sluníčko chcete mít jisté, raději vybírejte některý z ostrovů. Kompromisem mezi pevninou a ostrovem je pak například poloostrov Gargano. V plné sezóně jsou zejména pro rodiny s dětmi oblíbenými destinacemi všechna letoviska v severní části Itálie. Jsou dobře dostupná i autem a služby spolu s ubytováním jsou zde cenově velmi dostupné.