Jak dobře koupit repasovaný notebook

0
1259

Repasovaný notebook je notebook, který byl vrácen výrobci a následně opraven či upraven tak, aby byl jako nový. Repasované notebooky jsou před uvedením do prodeje fyzicky zkontrolovány a kvalita je ověřena celou řadou různých testů.

Někdy jsou repasované notebooky opraveny nebo je proveden upgrade pomocí kompatibilních součástí z jiných modelů nebo od jiných výrobců notebooků. Při nákupu notebooku s konkrétními parametry můžete jít celou koupě notebooku přímo od autorizovaného prodejce notebooků, který poskytuje na repasované notebooky záruku.

Mezi jednoho ze známých prodejců, kteří se specializují na prodej repasovaných notebooků, stolních PC i LCD monitorů patří inComputer.cz. Všechny jeho nabízené modely jsou se zárukou 12 měsíců.

Právě záruka může být rozhodující v okamžiku, kdy notebook přestane pracovat krátce po zakoupení. Proto se někdy nemusí zcela vyplatit nákup repasovaného notebooku např. od fyzických osob, kde většinou záruku nečekejte.

Dále si v článku povíme, jak postupovat při nákupu, tak, abyste vybrali co nejlépe.

Stanovte si jaké funkce požadujete

Pravděpodobně si budete chtít koupit repasovaný notebook, který bude splňovat vaše osobní potřeby. Například, pokud budete chtít notebook používat převážně pro cestování, pak budete chtít mít jistotu, že jej snadno připojíte k bezdrátovému internetu.

Dobře si přečtěte systémové požadavky vámi používaného softwaru. Pokud máte v plánu jej využívat i na novém notebooku, pak by měl splňovat požadavky na systém a výkon. Pouze tak máte jistotu, že software na notebooku budete moci používat.

Repasované notebooky s řadou různých funkcí a lepší výbavou jsou obvykle ve vyšší cenové hladině. I přesto však jde o výraznou úsporu oproti zcela novému modelu. Samozřejmě můžete slevit ze svých požadavků a jít po notebooku, který bude splňovat alespoň minimální požadavky, které potřebujete.

Vyberte si operační systém, který upřednostňujete

Například pokud používáte software od Applu, který pracuje pouze na operačním systému Macintosh, pak nekupujte repasovaný notebook s operačním systémem Windows, který není kompatibilní.

Zkontrolujte, zda notebook používá nejnovější verzi operačního systému. Operační systémy, které byly vydány dříve, už nemusí plně fungovat s vaším softwarem. Starší verze operačního systému už také nemusí být podporovány výrobcem, což vám může přinést pouze další komplikace.

Má notebook všechno příslušenství?

I když to může vypadat jako drobnost, ověřte si, zda notebook dostanete včetně např. nabíječky a dalších doplňků. Ušetříte si tak čas nákupem nového nabíjecího kabelu apod. Zvlášť v případě nákupu repasovaného notebooku od méně důvěryhodného zdroje se může stát, že jej dostanete bez kabelů i napájení.

Kde nakoupit repasované notebooky?

Pokud máte v dosahu prodejnu, kde repasované notebooky nabízí je to jedna z možností. Pokud však chcete mít možnost většího výběru použijte online vyhledávání na internetu na klíčová slova: repasované notebooky se zárukou, repasované notebooky + značka apod.

Ve výsledcích si pak jistě vyberete vhodného prodejce, který vám poskytne dostatečnou záruku kvality a zároveň notebook odpovídající vašim požadavkům. Jen na okraj podobným způsobem si můžete vybrat i repasovaný herní notebook, který se dá sehnat se slevou až 50 % oproti novému modelu. A to už pak stojí za zvážení.

Zkontrolujte si prodejní a záruční podmínky

Máte vybrané prodejce repasovaných notebooků? Pak si také prostudujte jeho záruční podmínky a postup v případě, že se objeví u notebooku nějaká chyba.

Délka záruky může začínat od 3 měsíců až po 12 měsíců, což nabízí např. www.incomputer.cz . Pokud bude prodejce ještě poblíž vás je to samozřejmě plus navíc. Určitě se vyvarujte prodejce, který již v základu má na případnou opravu lhůtu v řádu měsíců apod.