Dekorace přinášejí atmosféru útulného domova

0
871

Dekorace, které přináší hezké vzpomínky, dělají domov domovem. I proto se jimi rádi obklopujeme, aby naše oči měly kolem sebe stále plno hezkých věcí. Trendy jsou různé, ale některé klasiky stále zůstávají, protože jsou prostě a jednoduše nenahraditelné.

Mezi takové věci patří i dřevěné a plechové dekorace, kterými lze vyzdobit jak interiér, tak i venkovní prostory. Kam se dřevěné dekorace hodí nejvíce a jak zpestřit prostor dekoracemi plechovými?

Dřevěné dekorace do bytu si vždy najdou své místo

Dřevo je jakožto přírodní materiál velice oblíbené a efektivní. Prostor dokáže zútulnit a dodat mu opravdovou domáckou atmosféru. Ať už se jedná o dřevěné dekorace na zeď nebo dekorace praktické, existuje zde mnoho možností, jak je využít. Dřevo vévodí především venkovským stavením, chatám a chalupám, ale elegantní dřevěné dekorace se hodí i do moderních bytů.

Velice oblíbené jsou například dřevěné bedýnky, které krom dekorativní funkce mohou posloužit i jako úložný prostor. Nevíte, kam s došlou poštou, drobnými šperky nebo sušenými květinami?

Bedýnky nabízejí ideální možnost. Přirozená kresba dřeva je navíc sama o sobě velice originální a výrazná, bedýnky však vypadají skvěle i s barevným nátěrem.

Nicméně ať už s nátěrem nebo bez, dřevěné dekorace do bytu lze dohromady sladit tak, aby tvořily jednotný celek. Dobře vypadají například dřevěné rámečky na fotky či obrázky v kombinaci s dřevěnými bedýnkami, podtácky, držáky na ubrousky či dekoračními cedulemi v jedné barvě či odstínu.

Někdy však není třeba, aby měly věci svůj praktický účel. Někdy se lidé prostě jen chtějí dívat na hezké dekorace, které jim nebo návštěvám vykouzlí úsměv na rtech. V každém domově by měla bydlet i láska, proč si ji tedy nepřipomenout například dřevěným srdíčkem na zeď? Dřevěné dárky navíc potěší a vždy si najdou své místo, ať už v bytě nebo na chalupě.

Kouzlo plechových dekorací nikdy nezevšední

Podobně je tomu i s dekoracemi z plechu. Plechové dekorace jsou stejně jako ty dřevěné oblíbenou klasikou, která se hodí do bytu i na zahradu. V různých odstínech kovu i povrchových úpravách nabízejí plechové dekorace skvělý způsob, jak ukázat, že tady se bydlí, žije a raduje.

Plech a kov se výborně hodí do venkovského interiéru i exteriéru a bytu dokáže dodat dojem tepla. Do bytu se hodí například plechové vázy, dózy nebo tácy na odpolední kávu, venku zase vyniknou například plechové konývky, kbelíky či designové plechové koše.

Všechny tyto věci nabízejí zároveň jak užitek, tak potěchu pro oko. Večerní posezení na terase zpestří romantické světlo z plechové lucerničky, procházku zahradou zase venkovní plechové květináče, do kterých lze umístit například bylinky.

Některé plechové dekorace jsou v základních odstínech kovu a lze je tak libovolně kombinovat s ostatními materiály i barvami. Velice oblíbené jsou odstíny mědi či cínu, ale i klasické odstíny stříbrné. Dobře vypadají i dekorace s barevným potiskem, milovníky květin tak určitě potěší sady plechových konví a květináčů ve stejném dekoru. Co takhle závan středomoří v podobě potisků s levandulemi?

Dřevěné i plechové dekorace jsou opravdu univerzálním způsobem, jak vyzdobit domov a cítit se v něm vždy dobře. Plech a dřevo lze navíc skvěle kombinovat. Tyto dva materiály se mají jednoduše rády a dokážou vedle sebe být v dokonalé symbióze.

Velký výběr dřevěných a plechových dekorací najdete na stránkách www.lepaso.cz