Co je CRM a jak vám pomůže v podnikání?

0
2077

„Měl (a) bys ho mít, usnadní ti každodenní rutinu a celkově zefektivní podnikání!“ Slýcháte podobné rady často, ale zatím s pořízením CRM systému váháte, protože si neumíte dost dobře představit reálný přínos? Na základě informací v tomto článku si o „cé er emku“ uděláte jasnější představu a přestanete se mu vyhýbat.

Rozdíl mezi CRM a CRM systémem

Co je CRM a CRM systém? Pojmy spolu úzce souvisí, ale mají různý význam.

CRM označuje Customer Relationship Management neboli řízení vztahu se zákazníky. Jde o zákaznicky orientovaný management založený na budování dobrých vztahů se zákazníky.

CRM systém označuje nejdůležitější nástroj – software, který umožňuje správu všech zákaznických informací a integraci s dalšími agendami a informačními systémy.

Kdo se bez CRM „neobejde“?

CRM systém je „must have“ pro každou firmu, která se svými zákazníky spolupracuje dlouhodobě, případně řeší zakázky formou projektů. V praxi je samozřejmě důležité, aby software odpovídal specifickým potřebám uživatele. Podstatné je, aby usnadnil hledání informací, zautomatizoval rutinní procesy, a v konečném důsledku pomohl posílit vztah se zákazníky.

CRM můžete mít i zadarmo

Jak vybrat CRM, aby splnil vaše očekávání? Pokud při e-mailové komunikaci používáte Microsoft Outlook, vyzkoušejte český eWay-CRM, který byl postaven na prostředí populárního e-mailového klienta. V základní verzi je zcela zdarma a nechybí v něm žádná důležitá funkce včetně plánování marketingových aktivit a realizace e-mailingové kampaně. Pomůže vám evidovat veškerou komunikaci, poznámky, dokumenty tak, abyste v nich měli perfektní přehled.

Zájemci vyžadující mobilitu ocení CRM aplikaci do mobilu – eWay-CRM je k dispozici pro Android i iOS. Více informací najdete na www.eway-crm.com/cs.