Čím se osvěžit? Zkuste letní koktejly pro chlapy!

0
1403

V parném létě si naše tělo žádá nějaké chladné osvěžní. Kromě návštěvy koupaliště přijde vhod i nějaký vynikající drink. Muži se při výběru nápojů obvykle neshodnou, protože každý preferuje jiné chutě. Ženy si potrpí na jemné a sladké koktejly. Muži mají v oblibě něco ostřejšího a spíše hořkého či kyselkavého. Nevíte, jaký drink v létě ocení každý chlap? Co kromě vychlazeného piva si dát? Máme pro vás připraveny recepty na osvěžující chlapské koktejly, které vám jistě zachutnají.

White Lady

Jde o jednoduchý koktejl, jehož příprava není nikterak náročná. Potřebujete 2 cl ginu, 2 cl Triple Sec nebo Lemon Curaçaa a 2 cl citronové šťávy. Uvedené ingredience dáte do šejkru spolu se 4 kostkami ledu. Vše důkladně protřepete a nalijete do sklenky.

Bacardi martini

Po dobrém obědě si určitě dejte tento koktejl. Jde totiž o osvěžující drink podporující trávení. K jeho přípravě potřebujete 4 cl bílého rumu Bacardi, 2 cl suchého vermutu a zelenou olivu. Nejprve v šejkru s ledem protřepte rum s vermutem. Pak směs nalijte do sklenky s olivou na dně.

TNT neboli tequilla s tonikem

Chcete si dát něco netradičního? Pak je pro vás TNT to pravé! Jedná se 5 cl stříbrné tequilly, do níž přidáte tonik a šťávu z půlky citronu nebo celé limetky. Samozřejmě nezapomeňte na pár kostek ledu.

Pastis na scéně

Chutné koktejly lze vytvořit i z pastisu, což je francouzský anýzový nápoj s 40% obsahem alkoholu. Pastis můžete smíchat např. s červeným vermutem. Skvěle chutná i pastis s grenadinou.

Tom Collins

Jde o poměrně starý koktejl, který vymyslel neznámý barman v 70. letech 19. století. První zmínka o koktejlu Tom Collins je v barmanské příručce z roku 1876. Příprava drinku je snadná. Do vysoké sklenice dáte led a smícháte 4,5 cl suchého ginu, 1,5 cl cukrového sirupu a 3 cl citronové šťávy. Sklenici dolijte 6 cl sodovky a drink je hotov.