Čím obdarovat své blízké?

0
1072

Dárky a drobné pozornosti patří k běžnému životu. Někdy je ale těžké dárek vybrat. Omezuje nás věk oslavence, jeho pohlaví a mnohdy i to, že neznáme jeho chutě a zvyky. V tomto případě je doporučeno koupit něco, co oslavenec vždy využije, nebo co může opět dárkem poslat dál. V tomhle ohledu je příroda velmi štědrá. Vybírat můžete nejrůznější bylinky, čajové směsi a masti, které jsou praktické a potěší. Pár tipů pro bezva dárek jsme pro vás sepsali níže.

1. Bylinková směs potěší většinu obdarovaných

Jdete na kávu ke kamarádce, ale s prázdnýma rukama se vám tam chodit nechce? Co místo běžné bonboniéry darovat bylinkovou směs? Vybrat si můžete z různých druhů, nebudete se opakovat a hluboko do kapsy také sahat nemusíte. Bylinková směs je vhodným dárkem jen tak nebo jako součást potravinového nebo zdravotního balíčku.
Při výběru bylinky doporučujeme vyhnout se určitým konkrétním směsím, které by mohly oslavenci přinést rozpaky. Mezi ně patří například urologická směs, bylinková směs pro období klimakteria či bylinková směs na akné. Tuto volbu volíme jen tehdy, jde-li o blízké známé a víme, že bychom je tímto potěšili.

2. Čaj je vhodným dárkem pro všechny

Kdo v dnešní době nepije čaj? Ve větším či menším množství čaj pije nejspíš každý. Proto je také velmi dobrým dárkem. V případě, že se rozhodnete dotyčnému darovat čaj, vybírejte z netradičních směsí či volte hezké názvy čaje. Dnes lze zakoupit například „čaj štěstí” nebo „čaj pro dobrou náladu”. Takové čaje určitě potěší. Stejně jako čaje v atraktivním dárkovém balení.

3. Bylinkové masti ocení senioři

Pokud jdete na návštěvu ke starším lidem, popřemýšlejte, jestli místo běžného potravinového balíčku nevyužijí spíše sadu přírodních krémů a mastí na bolavé klouby, na revma, na bolest. Budete originální a praktičtí.

4. Přírodní kosmetiku snese každá žena

Pokud nevíte coby, vsaďte na přírodní kosmetiku. Tu snese každý. Ať už si vyberete přírodní mýdla, krémy či koupelové směsi, můžete si být jisti, že vyberete správně. Zejména ženy takový dárek určitě potěší, protože jim dáte možnost vyzkoušet něco jiného, co by si samy třeba nekoupily.

5. Balíčky a dárkové kazety jsou rychlým dárkem

Pro ty, kteří vymýšlení toho správného dárku nechávají na poslední chvíli, jsou ideální balíčky a dárkové kazety. Tady stačí jen vybrat konkrétní druh, objednat a můžete jít přát. Většinou jsou tyto balíčky už atraktivně zabalené, a proto k nim nepotřebujete ani balicí papír.

6. Něco do domácnosti potěší každou hospodyňku

Jó, to když jdete ke známým okouknout jejich nový byt, hodí se přinést něco do domácnosti. Nabízejí se ekologické tašky, svíce, ozdobné talíře, osvěžovače vzduchu a jiné doplňky.