Chcete ušetřit na kancelářské technice? Zkuste repas!

0
1164

Nemáte peněz na zbyt a potřebujete vybavit svou kancelář potřebným technickým vybavením? Nebo potřebujete počítač či jiné IT zařízení pro děti a chcete ušetřit? Řešením je třeba pořízení repasované kancelářské techniky. Nevíte, o co se jedná a jaké výhody repas přináší? Připravili jsme pro vás stručný přehled nejdůležitějších informací.

Repasovaná technika? Co to je?

Netušíte, co si pod repasem představit? Vysvětlení je prosté. Repasovaná technika trochu připomíná použité zboží. Prošla však tzv. repasací. Ta obnáší kontrolu funkčnosti, renovaci, vyčištění, rozebrání a následně opětovné sestavení do provozuschopného stavu. Některé komponenty (např. příliš opotřebené) se při repasaci vymění za nové.

Odkud repasované zařízení pochází?

U repasované techniky se nemusíte obávat jejího původu. Jde o vybavení z velkých firem a korporací, které provádějí výměnu starší techniky za novější. Použitá technika je odkoupena společnostmi provádějícími repasaci a po úpravě určena k prodeji. Repasovanou techniku prodávají např. mnohé leasingové společnosti.

Klady a zápory repasované techniky

Repasovaná kancelářská technika se vyplatí zvláště kvůli své nízké ceně. Oproti novému zařízení vás pořízení repasu vyjde zkrátka levněji. Další přednostní repasovaného zboží je skutečnost, že jde zpravidla o kvalitní a značkovou techniku pocházející z důvěryhodných zdrojů. Díky provedené repasaci je zařízení bezpečnější a funkční. Rovněž bývá na repasované zboží poskytována záruka v délce trvání až 1 roku. Předností pro podnikatele je i obdržení faktury na zakoupené repasované zboží. Uhrazenou částku si můžete zařadit do nákladů. K repasovaným počítačům a notebookům lze získat i cenově výhodný software. Někteří prodejci IT repasu jsou totiž partnery např. Microsoftu. Samozřejmě má repas i své nevýhody. Repasovaná technika může mít např. nižší výkon a zkrácenou záruku oproti novému zařízení.

Pro koho je vhodný repas?

Zakoupení repasované kancelářské techniky lze doporučit jak drobným živnostníkům, tak rovněž domácnostem. Pořídit si můžete kvalitní repasovný notebook, počítač, monitor, psací stroj nebo třeba kopírku. V případě, že nepotřebujete nejnovější a nejvýkonnější techniku, tak se vám repas rozhodně vyplatí.