Co čekat od pomaturitního studia

0
1215

Nejeden student se nedostal na univerzitu, nejeden nevěděl, co dál dělat po střední škole. Zkouška dospělosti úspěšně složena. Z vysoké se ale stále neozývají, nebo byla jejich odpověď negativní. Však to za rok můžeš zkusit znovu. A pořád zbývá možnost druhého kola, i když tu už také vidíš bledě.

Vypadá to na dlouhý rok. Co ale dělat s volným časem? A jít se nahlásit na pracovní úřad? To nezní zrovna lákavě. Doma se už ozývají rodiče a nechtějí, abys zahálel. Chtějí z tebe perspektivního člověka. Zachránit tě může třeba pomaturitní studium Brno.

Pomaturitní studium?

Jak takové pomaturitní studium vypadá? Stejně jako na střední také v případě těchto vzdělávacích programů chodíš do školy několikrát týdně, často i každý den. Nemusí to ovšem být jen rok protrpěný ve školní lavici. Například brněnské jazykové kurzy tě sice intenzivně připravují den co den, s učiteli ale strávíš jen pár hodin, často méně, než si musel absolvovat v rámci středoškolského vzdělávacího systému.

Nejenže se tak zlepšuješ ve vybraném jazyku, ještě ti navíc zbyde dostatek času na tvé koníčky či práci. A neboj, ani ve škole to nemusí být taková nuda, jak by se mohlo zdát. Stačí se zapsat na vzdělávací kurz Brno, třeba do jazykové školy Pelican, která má navíc právo státní jazykové zkoušky.

Kromě přátelského kolektivu tě přivítá i vnímavý lektor, který bude vědět, jak získat tvou pozornost a dostatečně tě zabavit na celé vyučování. Z učebny tě vytáhne ven, třeba do nedalekého parku, kde si provětráte hlavu, a si ani se spolužáky neuvědomíte, že jste stále na hodině. A na konci lekce budeš překvapen, kolik ti toho utkvělo v hlavě. Zkrátka, pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny u PELICANA boří ony zažité stereotypy o nudném vyučování.

Výběr z jazyků

Ano, v rámci pomaturitního studia je možné přihlásit se nejen na angličtinu, ale také na němčinu. A kdybys byl opravdu aktivní student, můžeš zvládnout i obojí. A i kdyby ne, PELICAN ti k pomaturitnímu studiu zdarma nabízí také kurz dalšího cizího jazyka v rozsahu 90 minut jednou do týdne.

Takže si k celodenní angličtině klidně můžeš přibrat ještě kurz němčiny, nebudeš tak o nic ochuzen. To už stojí za zvážení.

Jaké další benefity můžeš získat? Minimálně by tě měl těšit status studenta, který se tě bude držet celý rok. Stvrdí ti jej i kartička ISIC, s níž získáš nejrůznější studentské slevy, ať už na dopravu, do vybraných obchodů, na vstupy do kulturních institucí nebo na všechny možné akce, kde nechceš chybět.

A pokud jsi zrovna nevyšel střední, nemusíš zoufat. Pomaturitní studium v PELICANU není nijak limitováno věkem. Ať už máš maturitu za sebou teprve dva měsíce nebo pár let, přivítáme tě s otevřenou náručí. Vzděláváme se celý život, tak proč ne zrovna teď?

Maturita v září

Co dělat, jestliže tě složení maturitní zkoušky tíží ještě v září? Ne každému se napoprvé zadaří. Žádný učený z nebe nikdy nespadl, a proto to neočekáváme ani my. Pokud se náhodou stane, že ti tvoje zkouška dospělosti nevyšla, jazyková škola Pelican v Brně na tebe počká. Zkrátka se přihlásíš, povíš nám, jak to se tebou je, a my už budeme vědět. Individuální přístup je důležitý.

Státní jazyková zkouška

Jak už bylo řečeno výše, škola Pelican má právo státní jazykové zkoušky. Můžeš si jen tak zvyšovat svou jazykovou úroveň, ale s certifikátem se ti otevírá mnohem víc možností. Ať už jako studentovi, který je lépe připraven na vysokou školu i k případnému přijímacímu řízení do vysněné destinace na Erasmu, tak aspirantovi na kvalitního zaměstnance. Váš potencionální zaměstnavatel k jazykové zkoušce rozhodně přihlédne.

Tak už víš, co ti pomaturitní studium v Brně přinese. A jazykovka Pelican je škola s dlouholetou tradicí, která ví, co dělá. Nemusíš mít tedy obavy vrhnout se s námi do spolupráce. Zajistíme, aby tě jazyky bavily více než kdy dříve!