Když žádáte o půjčku, nejvíce se zajímáte o to, za jak dlouho bude vaše půjčka schválena. Většinou si ani nehodláte připustit, že by snad půjčka mohla být zamítnuta, ale bohužel se to děje. Pokud si půjčujete klasicky u bank, pak většinou jsou půjčky zamítnuty hlavně proto, když nemáte ručitele nebo záruku či když neřeknete, na jaký účel peníze poputují. To ale není záležitostí nebankovní půjček, protože ty jsou schváleny takřka ihned a vždycky.

Možná právě proto se staly nebankovní instituce tak populární – půjčky jsou schváleny opravdu skoro vždycky, ať už řeknete účel či nikoliv. Navíc nebankovní instituce vám vždy nabídnou peníze tehdy, kdy je skutečně potřebujete, tedy doslova ihned. Jelikož je většinou schválení půjčky otázkou několika minut, peníze jsou na vámi zadaném bankovním kontu také takřka ihned. Jen málokdy se stane to, že byste snad půjčku nedostali, pokud si zažádáte o tu nebankovní.

Pokud se ptáte, jestli může být nebankovní půjčka zamítnuta proto, že nemáte ručitele nebo záruku, tak většinou se to neděje. Většina nebankovních institucí totiž nabízí právě takové půjčky, u nichž ručitel ani záruka není potřeba. Jednou z nich je také půjčka Rerum.

Jaké další výhody v sobě nebankovní půjčky nesou?

Kromě toho, že jsou peníze připsány na účet takřka ihned a že jsou žádosti o půjčku schváleny takřka hned, mají nebankovní půjčky ještě celou řadu výhod, ale také samozřejmě i nevýhod. Mezi výhody se řadí například i to, že si je můžete zřídit z pohodlí domova. Na webové stránce dané půjčky totiž vždycky najdete rubriku „Jak si půjčit“ a „Jak splácet“, kde se dozvíte, jak si takovou půjčku vyřídíte z pohodlí domova bez stání front na pobočkách a jak ji taky splatíte, aniž byste se museli ptát nepříjemných zaměstnanců na pobočce instituce.

Jaké jsou nevýhody?

U nebankovních půjček jsou ale i nevýhody, které se ale většinou týkají toho, že si nemůžete půjčit několik seti tisíc korun. Nebankovní půjčky jsou většinou pouze do sta tisíce korun, mnohdy ani to ne.