Andělské a tarotové karty

0
1757

Taroty nejčastěji slouží k vykládání budoucnosti. Pracovat s nimi může prakticky každý člověk, záleží pouze na vůli v sobě tyto schopnosti odhalit, byť o nich zatím nevíme. Co to taroty jsou a jak s nimi pracovat?

Jak vznikly tarotové karty

Historie tarotů sahá do dávné minulosti a o přesném původu karet dosud nepanuje jasno. Současná podoba tarotových karet má svoje kořeny v 15. století. Nejstarší dochované karty můžeme datovat asi do období roku 1430 až 1460.

Dále se stopy vytrácejí, což zavdalo příčinu ke vzniku mnoha teorií. K čemu se tak vlastně tarotové karty začaly používat původně, to už se pravděpodobně nedozvíme. Co máme z písemných pramenů spolehlivě doložitelné, to je jejich rozšíření na starém kontinentu.

Řada evropských zemí se snažila na svém území užívání tarotových karet potírat a zakazovala jej. Nezadařilo se a věštění z nich přetrvalo i v 21. století.

Jak se používají tarotové karty?

Tarotové karty se používají jakožto karty vykládací. Naučit se vykládat může prakticky každý, jde o spojení intuice i znalostí. Karty slouží i mnoha lidem v současné moderní společnosti jako prostředek k jistému osobnímu růstu, který dává odpověď na otázky, jež nás provázejí životem.

V první řadě si musíte vybrat ty svoje oblíbené. Mezi populární balíčky vykládacích karet patří například Měsíční tarot nebo Crowleyho tarot. To je i důvod, proč byste si karty vždycky měli pořizovat sami. Před nákupem se samozřejmě můžete obrátit pro radu k těm, kteří už s kartami zkušenosti mají, nicméně dát byste měli výhradně na vlastní pocity a na to, jak karty přímo vyhovují vám osobně.

Dnes je možné karty nakoupit v mnoha kamenných obchodech, ale také v e-shopech s ezoterickými potřebami. Mezi jeden z nich patří i specializovaný e-shop: www.poznani-knihy.cz , kde mají velký výběr vykládacích karet i doplňků. Chcete-li si výklad vyzkoušet, není nic jednoduššího. Na škodu není ani pořízení knihy, která vám se základy této praktiky pomůže.

Berte však ohled na to, že zacházení s kartami rozhodně není hra. Přistupujte k nim s jasným cílem a vizí, důkladně si rozmyslete, co by vám vlastně měly přinést, jak vám můžou pomoci a na kterou otázku chcete znát odpověď.

Každý člověk je zcela jedinečný s vlastními tužbami. Tuto jedinečnost byste měli kartám vtisknout, před samotným výkladem je důkladně rozmíchejte a nechte na sebe působit jejich energii.

Jak vypadají jednotlivé karty

Celkem se jich v sadě nachází 78. Každou z nich byste si měli pamatovat, abyste dokázali odhalit její symboliku. Dále se dělí na tzv. Velkou arkánu, kde najdeme 22 karet, a na Malou arkánu, v níž se nachází 56 karet.

Karty tzv. Velké arkány reprezentují odlišná životní období. Karty Malé arkány zobrazují osoby, události a emoce, které vás během vaší životní cesty provázejí. Tato cesta samozřejmě nemusí být rámována vždy bezvýhradně pozitivními okolnostmi. Proto buďte připraveni i na to, že vám karty mohou přinést i negativa.

V tom se tarotové karty liší od andělských karet. To je další typ karet zaměřených na vykládání budoucnosti, princip je však ve zprostředkovávání výhradně pozitivních informací. Výklad andělských karet nás totiž přibližuje k našemu osobnímu andělovi. Toho má každý z nás a anděl mu zajišťuje ochranu, je jakýmsi laskavým průvodcem po životní cestě a rádcem.