5 věcí, které nesmíte při plánování svatby podcenit

0
1771

Konečně znáte to magické datum, kdy se váš život navždy změní, jste plní očekávání a nemůžete se dočkat? Svatba je velká věc, pro některé logickým vyústěním vztahu, pro jiné pohádka, o které snili celý život. Ať už tak či tak, svatba by měla být pro všechny den, na který budou rádi vzpomínat, a proto by mělo vše klapnout na jedničku. Máme pro vás tipy, které vám v tom pomohou. Zařídit je potřeba celá řada věcí, pět z nich je zásadních, díky nim vám vzpomínky na váš den zůstanou navždy živé.

Svatební oznámení

Bodem číslo jedna, tím to všechno začíná. Svatební oznámení je prostředkem, jak vykřičet tu krásnou zprávu do světa, všem těm, se kterými se chcete podělit a mají být součástí vaší velké oslavy. Bodu jedna věnujte velkou pozornost, svatební oznámení si schovejte, mělo by být součástí svatebního alba.

Pokud se nebojíte, buďte originální, můžete vložit vlastní fotografie, dodat svůj nápad, rozhodně se nemusíte obávat být kreativní i v textu. Svatební oznámení je o vás, mělo by tedy přesně vystihnout oba z budoucích manželů. Máte rádi humor a vždy bavíte celou partu, pojměte tak i vaše svatební oznámení. Milujete klasiku a tradici a vaše svatba bude přesně taková, promítněte to do oznámení.

Fotograf

Fotografie jsou dalším bodem na důležitém seznamu. Fotografa proto vybírejte pečlivě, v ideálním případě dejte na doporučení. Není nic horšího než rozmazané fotografie a video, na které se s největší pravděpodobností nikdy nepodíváte. Vystříhejte se amatérských dobrovolníků z řad rodiny, pokud jste jejich práci před tím neměli možnost vidět, určitě se slušně vymluvte a vše svěřte profesionálovi. Ať není svatební oznámení to jediné, co budete ve svatebním albu později mít.

Šaty

Svatba by měla být krásná i pro oko, to ale pro každého může znamenat něco zcela jiného. Ne každý potřebuje bohaté šaty a smoking s buřinkou. Chcete-li ležérní styl, nenechte se odradit rodinnou tradicí. Svatba je vstupem do společného života tak, jak ho chcete žít vy dva, nenechte se proto spoutat konvencemi a pravidly jiných hned v první den. Jste blázniví, udělejte takovou i vaši svatbu. Motýlek, kravata nebo askot, není to jedno, když vás košile u krku jednoduše škrtí? A na co mít bohaté sukně a korzet, když chcete na svatbě volně dýchat. Vybírat oblečení jděte spolu a udělejte si pěkný den, žádný shon a panika.

Hostina

Láska přece prochází žaludkem, takže na jídle si dejte při plánování svatební hostiny záležet. Ať vám chutná, ostatní se přizpůsobí, je to váš den. Máte rádi lososa a hráškový krém, ať tedy na hostině hrají prim. Vaši hosté si jistě vyberou z další spousty jiných jídel, i když nebudou součástí hlavního chodu.

Zábava

A posledním, ale ne méně důležitým, bodem je fun, zábava, párty. Svatba by taková měla být, oslavujte s rodinou a přáteli. Vyberte vhodné místo, na tom si dejte určitě také záležet, zejména s ohledem na roční období a předpoklad špatného počasí. A slavení ideálně rozdělte do dvou částí, první věnujte rodině a v druhé části se nechte unášet na vlastní vlně s přáteli, ať máte všichni na co dlouho vzpomínat.