3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

0
228

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím objednáním či využitím. Neustálé čtení recenzí a porovnávání cenových nabídek by jednoho zcela oprávněně mohlo otrávit, a tak je třeba celý proces zjednodušit a zefektivnit. Stačí se zaměřit jen na to podstatné a pravděpodobnost, že nešlápnete vedle, je pak výrazně vyšší. Jenže co je tím skutečně podstatným a jak to zjistit?

Ceny a termíny

Často se stává, že dodavatelé nejrůznějších služeb neuvádějí na svém webu cenu a vybízejí k přímému kontaktu a zhotovení cenové nabídky. Totéž platí o jejich dostupnosti a možných termínech realizace či objednání. Jelikož většina z nás chce tyto informace znát ihned, příliš nás to nepotěší. V každém případě však před jakoukoli domluvou tyto dva smluvní body nutně potřebujete mít potvrzené, a to nejlépe písemně (alespoň v e-mailu), pokud se nejedná o vysloveně drobnou službu.

Hodnocení zákazníků

Zjistit si zkušenosti ostatních může dobře dokreslit váš vlastní pocit z dané firmy či podniku a usnadnit vám rozhodování, komu chcete dát své peníze. Projděte si recenzní servery a utvořte si v duchu nějaký průměr všech relevantních recenzí, případně si udělejte i písemné poznámky. Stejnou, ne-li větší váhu, budou pak mít hodnocení či doporučení přímá, která získáte od svých známých či rodiny, kterým přece jen budete důvěřovat více než anonymním osobám na internetu.

Důvěryhodnost dodavatele

Projděte si internetové stránky, fotografie hotových zakázek, zkontrolovat si můžete i adresu sídla a nahlédnout do insolvenčního rejstříku. Prosté googlení zmínek o dodavateli může být také užitečným nástrojem. A pokud zrovna sháníte službu velkého rozsahu typu stavební služby či zhotovení nábytku na míru, většinou je možnost sjednat si nezávaznou schůzku a vidět místo provozu i samotného dodavatele tváří v tvář.