2+2 způsoby jak oživit okna v interiéru

0
888

Zdají se vám vaše okna nudná? Okoukaná? Nezajímavá? V tom případě je ten nejvyšší čas, abyste jim dopřáli nějakou tu změnu! Vzhledem k tomu, že okna v interiéru představují jeho poměrně velkou část, je určitě na místě, aby celé bydlení hrdě reprezentovala a ukazovala je v tom nejlepším světle.

Máme pro vás pár tipů, s nimiž to zvládnete raz dva!

1.     Barevné záclony

Máte doma záclony? Pokud ne, možná by stálo za to je pořídit. Záclony jsou totiž znovu objeveným trendem, který se sice pár let držel skromně v ústraní, ale v současné době opět vystrkuje drápky. A rozhodně se nemusíte spoléhat pouze na klasiku v podobě bílých záclon – trendy jsou i nejrůznější barevné kousky nebo záclony zdobené výrazným motivem.

2.     Závěsné dekorace

Někdy stačí opravdu málo a daná věc může vypadat úplně jinak! Okna se dají poměrně snadno a především levně oživit i tím, že jim dopřejete nějaké dekorace. Co třeba nechat okna rozzářit pod záplavou barevných kytiček? Stačí se podívat na internetu, kde najdete nespočet inspirace na závěsné dekorace. Určitě mezi nimi najdete něco, co vám okamžitě padne do oka.

3.     Lehoučké závěsy

Mít na oknech závěsy považuje mnoho lidí za zastaralý trend, který nemá v současné a moderně laděné době co dělat. Jenže víte co? Stejně jako záclony se i závěsy vrací do módy a všem odpůrcům jasně dokazují, že jim rozhodně mají co nabídnout. Nemusíte si na okna věšet těžké a mohutné kusy látky, tím byste docílili spíše opačného efektu, ale vzdušné a lehoučké závěsy dodají vašim oknům ten správný šmrnc.

4.     Krásné květiny

Na závěr ještě jeden velice jednoduchý a vlastně i vcelku logický tip: květiny! Pokud chcete rozzářit okna a celkovému interiéru dodat nový nádech, jsou květiny ideální volbou. Na okna si je můžete umístit samostatně nebo v jednom společném květináčku, to už záleží na vás. Pamatujte ale, že čím větší a výraznější, tím lepší.